Ağrı dindiren baharatlar!

Hayat kalitesini neredeyse sıfıra düşüren ve sahibine dayanması güç acılar hissettiren bel ağrıları, duyduğunuz acının yanında hareketlerinizi de kısıtlıyor olması sebebiyle rutin işlerinizi dahi yapmanıza engel olur.

Yaşam

Ağrı dindiren baharatlar! Haberde doktorunuza danışmak ve uygun gördüğü taktirde uygulamak koşuluyla birkaç doğal yöntemler ve dünyaca ünlü Dr. Mehmet Öz'ün güven veren araştırmalardan derlediği takviyeler yer alıyor. Bunlar ağrılarınızın azalmasına ve daha yaşanır şartlara kavuşmanıza yardımcı olabilir.

İşte doğal yöntemlerden birkaçı...


Söğüt kabuğu: Araştırmalar, asprinle aynı kökten gelen söğüt ağacı kabuğunun; aspirin ve türevlerinden daha etkili olduğunu gösteriyor.

Muskat: Bu mucize baharat, ağrıları dindirmede çok etkili. Aktardan alacağınız muskat yağından sadece üç damla kullanmanız yeterli. 50 ml. zeytinyağı ve üç damla muskat yağını karıştırıp ağrılı bölgeye günde üç kez hafif masaj yaparak uygulayın.

Kapsaisin: Bibere acılık veren kapsaisin, ağrıları dindirir. Biber ne kadar acıysa, kapsaisin oranı o kadar yüksektir. Piyasada kapsaisin içerikli pek çok krem bulunuyor. Güvenilir markaların piyasaya sürdüğü kapsaisin içerikli kremi, ağrıyan bölgeye günde üç kez masaj yaparak uygulayın. Biraz yakacaktır; alerjik bir durumunuz yoksa bunu önemsemeyin.

B12 vitamini: B12 vitamini, sinirlerin etrafında koruyucu bir tabaka oluşmasını sağlayarak mucizevi bir etki gösterir. Bu koruyucu ile kaplanan sinir uçları, ağrı oluşturamazlar. Ancak B12 alırken kullanım dozuna dikkat etmelisiniz. Günde 1-2 mg B12 vitamini, ağrılarınızı dindirmek için yeterlidir.
YASAL UYARI: İçeriğin kopyalanması yasaktır. İçerik, sadece gecce’ye link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

Bunlarda ilginizi çekebilir: