AİHM'den Deniz Seki kararı!

Deniz Seki'nin 2009 yılında Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi'ne yaptığı başvuru sonuçlandı.

Magazin

AİHM'den Deniz Seki kararı! Deniz Seki 13 Şubat 2009 tarihinde tutuklanmış ve ilk duruşması için 1 Ekim 2009 tarihine kadar toplam 218 gün beklemek durumunda kalmış ve ilk duruşmada serbest bırakılmıştı. Seki’nin avukatı Naim Karakaya’nın Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi'ne yaptığı başvuru 7 yıl gibi uzun bir süre sonra karara bağlandı.

Faruk Salman: Deniz Seki isterse hemen evleniriz

Faruk Salman: Deniz Seki isterse hemen evlenirizYüksek Mahkeme öncelikle başvurucunun 'iç hukuk yollarını tükettiğine ve başvurunun kabul edilebilir' olduğuna karar verdi. Kararda Deniz Seki’nin tutuklu kaldığı bu süreçte tutukluluk incelemeleri için mahkemeye etkin bir başvuru hakkının sağlanmadığı için İnsan Hakları Avrupa Sözleşmesinin 5. maddesinin ihlal edildiği sonucuna varıldığı belirtildi.

O fotoğrafa yanıt geldi!

O fotoğrafa yanıt geldi!İhlalin sonuçlarının giderilmesi talep edildiği için mahkeme Seki için bir tazminata hükmetmedi.

Deniz Seki’ye takipsizlik

Deniz Seki’ye takipsizlikDeniz Seki, Oya Aydoğan'ı unutmadı!

Deniz Seki, Oya Aydoğan'ı unutmadı!

YASAL UYARI: İçeriğin kopyalanması yasaktır. İçerik, sadece gecce’ye link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

Bunlarda ilginizi çekebilir: