AİLESİNİ FİDYECİLER KAÇIRDI!

2009’un Kainat Güzeli, geçtiğimiz yıl olduğu gibi yine Venezuela’dan çıktı. 18 yaşındaki yeni kraliçe Stefania Fernandez, uluslararası yarışmayı kazanan altıncı Venezuelalı oldu.

Magazin

AİLESİNİ FİDYECİLER KAÇIRDI! Kainat Güzellik Yarışması’nda dün gece bir ilk yaşandı. İlk defa bir ülke üst üste iki kez kainat güzeli tacını elde etme başarısı gösterdi. Farklı ülkelerden 83 güzelin katıldığı yarışmada, Dominik Cumhuriyeti, Kosova, Avustralya, Porto Riko ve Venezuela güzelleri ilk beşe kaldı. Jüri üyelerinin “Kadınların iş dünyasında karşılaştığı zorluklar neler?” sorusuna “Biz erkeklerle çoktan eşit seviyedeyiz” yanıtını veren Fernandez büyük alkış aldı.

Son tura gelindiğinde ise Venezuela’dan Stefania Fernandez, Kosova’dan Gona Dragusha ve Dominik Cumhuriyeti’nden Ada Aimee de la Cruz ilk üçe kaldı. Ve beklenen an geldiğinde geçtiğimiz yılın kainat güzeli Venezuela’lı Dayana Mendoza tacını vatandaşı Stefania Fernandez’e devretti. İkinci Dominik Cumhuriyeti, üçüncü de Kosova güzeli seçildi.

Ailesi fidyeciler tarafından kaçırıldı

18 yaşındaki Stefania melez bir güzel. Ailesinin kökeni İspanya, Rusya ve Polonya’ya kadar uzanıyor. Tenis ve yüzmeyi çok seven Stefania, hayatında en büyük kâbusu 2005 yılında annesi Nadia Krupij Holojad ve babası Carlos Fernandez, fidyeciler tarafından kaçırıldığında yaşadı. Fidyeciler beş gün sonra aileyi serbest bırakmıştı. Stefania’yı şimdi hem büyük bir servet hem de bazı sorumluluklar bekliyor. Yeni kraliçe 2010 yılı boyunca HIV virüsü ve AIDS’le mücadele savunuculuğunu yürüterek eğitim ve araştırmaların yaygınlaşması ve yasal düzenlemelere katkı sağlamak için çalışacak.

Zeynep ilk 15'e girdi

Kainat Güzellik Yarışması’nda bu yıl iki Türk kızı birden yarıştı. Miss Turkey 2009 ikincisi Senem Kuyucuoğlu ülkemiz adına yarışırken, Türk asıllı Zeynep Sever de Belçika’yı temsil etti. Ancak sadece biri ilk 15 arasına girmeyi başardı. Zeynep Sever, 83 güzel arasından ilk 15’e seçildi.

Güzeller diyarı

Venezuela iki özelliğiyle tanınıyor: Zengin petrol kaynakları ve tescilli güzelleri. Bu ülkede güzellik yarışmalarında kraliçelik tacını kapmak milli bir hadise. Aylar önceden ülkenin en güzel kızları, kamplara alınarak özel bir eğitimden geçiriliyor. Bu kamplara katılan güzeller sabahın erken saatlerinde jimnastik salonuna gidiyor. Gün boyunca dans edip, ökçeli ayakkabılarla yürüme eğitimi görüyor, sorulara akılcı yanıtlar vermeyi öğreniyor. Bazıları bu okulları askeri kamplara benzetiyor. Güzellik yarışmalarında birinci çıkarmaya alışık olan Venezuela bu yıl altıncı kez Miss Universe tacını elde etme başarısı gösterdi. Venezuela daha önce 1979, 1981, 1986, 1996 ve 2008 yıllarında bu ödülü kazanmıştı. En fazla Kainat Güzeli çıkaran ülke ise Amerika. Bu unvanı tam yedi kez elde etti.
YASAL UYARI: İçeriğin kopyalanması yasaktır. İçerik, sadece gecce’ye link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

Bunlarda ilginizi çekebilir: