Akbank Sanat'ta sahne dansçıların

Akbank Sanat, 30 Nisan Salı günü gerçekleştirilecek dans atölyesi kapsamında üç ayrı dans gösterisine ev sahipliği yapıyor.

Kültür-Sanat

Akbank Sanat'ta sahne dansçıların Akbank Sanat, 30 Nisan Salı günü gerçekleştirilecek dans atölyesi kapsamında Uri & Johan ile Yolculuk, 5 Duyu ve Sidra'nın Yorumu isimli üç ayrı dans gösterisine ev sahipliği yapıyor.

Uri & Johan ile Yolculuk

Uzun yıllardır birlikte çalışan ve 2003 yılından bu yana dünyaca ünlü uluslararası pek çok dans grubunun koreografisini gerçekleştiren Uri Ivgi ve Johan Greben'in hazırladığı "Uri & Johan ile Yolculuk", izleyiciyi tutkulu ve teatral bir yolculuğa çıkarıyor.

5 Duyu

Bazen beş duyu yetersiz kalır, sadece beş duyuyla sınırlayıp programladığımız hücrelerimizde sınırı aşmak, hayatta yeni yaşam çiçekleri açtırır. Böylece sen, ben tümümüz sonsuzluğu duyarız.

Koreografisini Önder Çevik'in yaptığı "5 Duyu"nun müzikleri Nils Frahm'a ait. Dansçılar ise Gizem Bilgen ve Önder Çevik.

Sıdra'nın yorumu

ABD'li ünlü sanat yönetmeni ve koreograf Sidra Bell'in geçtiğimiz ay Akbank Sanat'ta gerçekleştirdiği atölye çalışması sonucu hazırlanan Sidra'nın Yorumu ile izleyici ile buluşuyor.
YASAL UYARI: İçeriğin kopyalanması yasaktır. İçerik, sadece gecce’ye link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

Bunlarda ilginizi çekebilir: