AKKAYA AİLESİ OKULLU OLDU!

Televizyon dünyasının üç ünlü ismi; Esra, Kaya ve Sarp Akkaya'nın kurduğu Akkademi Tiyatro, 11 Ekim'de açılıyor. Oyuncu Esra Akkaya,"Biz kimseye üç günde meşhur olmayı vaat etmiyoruz" diyor

Magazin

AKKAYA AİLESİ OKULLU OLDU! Esra, Kaya ve Sarp Akkaya kardeşlerin kurduğu, tiyatro eğitimi veren Akkademi Tiyatro, 11 Ekim'de açılıyor. Beylerbeyi Hacı Sabancı Lisesi'nin tiyatro sahnesini kiralayan Akkaya kardeşler, bu kez oyunculuğun yanı sıra eğitmen olarak sahneye çıkacak. Sanattan kazandıklarını yine sanata yatıran bu üç kardeş; kurdukları eğitim merkezinde tiyatro eğitimi dışında kişisel gelişim atölyelerini de hayata geçirecek.

EVRENSEL BİR EĞİTİM
Tiyatronun oyunculuk bölümüne ön mülakatla kabul edilecek olan öğrenciler, 30 haftalık bir eğitim alacaklar. Önceliklerinin eğitim olduğunu vurgulayan Esra Akkaya, "Biz burada evrensel bir eğitim vermeyi planlıyoruz. Kimseye üç gün içinde meşhur olacağını söylemiyoruz. Aksine buraya gelenlerin sınırlarını keşfetmelerine ve onları aşmalarına yardım ediyoruz" dedi. "Ayrıca, Akkademi Tiyatro'da kişisel gelişim alanında kendilerini keşfetmek isteyenlere de biz yol göstereceğiz" diyen 'Ezel' dizisinin oyuncularından Sarp Akkaya, kişisel gelişim atölyelerini şöyle anlattı:

KAPIMIZ HERKESE AÇIK
"Her türlü meslek grubundan kişiye kapımız açık. Bir bankacı, bir yönetici asistanı ya da bir müşteri temsilcisi olabilir... Katılımcılar, bu çalışmalarla kendilerini daha iyi tanıyıp daha iyi nasıl ifade edebileceklerini öğrenecekler..."

HER YAŞA DERS
Kişisel gelişim atölyelerinde her yaş grubuna özel ders vereceklerine belirten oyuncu Esra Akkaya, "Farklı meslek gruplarından katılımcıların da özel ve meslek hayatlarında kullanabilecekleri becerilerin kazandırılmasını hedefliyoruz. Bunu da başaracağız" diye konuştu.

WORKSHOP'LAR DA OLACAK
Esra Akkaya'nın oyuncu koçluğu yapacağı Akkademi Tiyatro'da; ayrıca Berna Laçin, Berk Hakman, Atilla Şendil, Serhat Mustafa Kılıç, Tamer Güler, Barış Yıldız, Beyti Engin, Zeyno Eracar ve Petek Sözeri eğitmen olarak görev yapacak. Sarp Akkaya, Barış Falay, Gürgen Öz ve Emre Kınay'ın da konuk eğitmen olarak ders vereceği Akkademi Tiyatro'da, her ay düzenlenen workshop'larla da katılımcıların oyunculuklarına katkıda bulunulacak.

Bunlarda ilginizi çekebilir: