Akmerkez'de aşkını başka dilde anlat

Akmerkez, 14 Şubat Sevgililer Günü’nde, sadece sevgililerin değil, birbirine sevgisini ifade etmek isteyen tüm misafirleri için özel bir etkinlik düzenliyor. Akmerkez misafirleri, 12-13 Şubat’ta düzenlenecek etkinlikle, sevgi sözcüklerini işaret diline aktararak, çekilen videoları sevdiklerine hediye edebilecek.

Diğer Haberler

Akmerkez'de aşkını başka dilde anlat Aşkın ve sevginin paylaşıldığı 14 Şubat Sevgililer Günü’nü farklı bir etkinlikle kutlayan Akmerkez, misafirlerine bu özel günde ‘başka bir dünya’nın kapılarını aralıyor. Akmerkez, Dem Derneği’yle işbirliği yaparak hayata geçirdiği ‘Aşkını Başka Dilde Anlat’ etkinliğiyle, 12-13 Şubat tarihlerinde sevdiklerine farklı ve orijinal bir hediye vermek isteyenleri ağırlıyor.

AŞKIN DİLİ YOK!

Etkinlikte katılımcılar, sevdiklerine duydukları aşkı, işaret dilinde anlatma imkanı bulurken, işitme engellilerle empati kurabilme fırsatı da yakalayacak. ‘Aşkını Başka Dilde Anlat’ katılımcıları, önce kurgu hakkında bilgi edinip, izlenecek adımları öğrenecek. Ardından, işaret diliyle sevdiklerine mesajını nasıl aktaracaklarını öğrenecek. Daha sonra kamera karşısına geçerek, işaret dilini kullanacak ve sevgi dolu mesajlarını anlatacak.

Akmerkez’in; aşkı iletişimin farklı bir kanalıyla aktarma şansı yakalayan katılımcılara bir de sürpriz armağanı olacak. Ziyaretçilerin kameraya çekilen görüntüleri, etkinlik sonunda USB ile bir hediye paketi içinde sunulacak. Türkiye’de yaklaşık 3 milyon kişinin kullandığı işaret diline farklı bir açıdan bakan ve ‘Aşkın Dili Yok’ diyen etkinlikte, işitme engelli görevliler de yer alacak.

İşitme engelliler ve Türk İşaret Dili ile ilgili farkındalığı arttıran sosyal projeleri ile dikkat çeken Dem Derneği'ne gelir sağlamak amacı ile düzenlenen bu aktivitede, Akmerkez kayıt yaptıran her ziyaretçisi adına 50TL'lik etkinlik bileti hediye edecektir.

Akmerkez 14 Şubat öncesi, kendisine ve sevdiklerine farklı bir Sevgililer Günü yaşatmak ve aşkını farklı dilde anlatmak isteyenleri bekliyor!

Akmerkez Sevgililer Günü Etkinliği

Etkinlik Tarihi: 12 – 13 Şubat 2016
Etkinlik Saatleri: 11.30-19.30
Etkinlik Alanı: Akmerkez Etkinlik Alanı

YASAL UYARI: İçeriğin kopyalanması yasaktır. İçerik, sadece gecce’ye link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

Bunlarda ilginizi çekebilir: