Akordiyoncu'ya Dünya Sinema Fonu'ndan destek!

Özcan Alper’in yeni filmi Akordiyoncu, Berlin Film Festivali’nin Dünya Sinema Fonu’ndan prodüksiyon desteği almaya hak kazandı.

Kültür-Sanat

Akordiyoncu'ya Dünya Sinema Fonu'ndan destek! Sonbahar, Gelecek Uzun Sürer ve Rüzgarın Hatıraları filmleriyle tanınan yönetmen Özcan Alper'in uzun metraj olarak planladığı yeni film projesi Akordiyoncu, Almanya’nın önemli film marketlerinden olan Berlinale World Cinema Fund’dan prodüksiyon desteği almaya hak kazandı.

Akordiyoncu’nun çekimlerine 2019’da başlanacak

Berlin Film Festivali’nin World Cinema Fund/Dünya Sinema Fonu, 2004 yılından beri her yıl dünyanın farklı coğrafyalarından bağımsız filmlere yapım ve dağıtım desteği sunuyor. Bu yıl 50 ülkeden 135 proje arasından yapım desteği verilen dört projeden birisi de Özcan Alper'in yeni filmi Akordiyoncu oldu.

Bir dağ kasabasında yaşayan müzisyen İshak’ın, kasabaya yeni tayin olan genç memur Ali’yle karşılaşması ve sonrasında gelişen olayları anlatan filmin senaryosunu yazar Murat Uyurkulak ve Özcan Alper kaleme aldı. Mekan olarak Toroslar’ı seçen Özcan Alper, çekimlere 2019 yılının haziran ayında başlamayı planlıyor. Filmin yapımcılığını ise Nar Film üstleniyor.
YASAL UYARI: İçeriğin kopyalanması yasaktır. İçerik, sadece gecce’ye link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

Bunlarda ilginizi çekebilir: