AL JAMAL’DE BİR ÇÖL MASALI

1 Temmuz Çarşamba gecesi Al Jamal 1001 gecce masallarının kahramanlarının ve sürpriz bir konuğun yer alacağı muhteşem bir parti ile yaza damgasını vurdu.

Magazin

AL JAMAL’DE BİR ÇÖL MASALI
Yine gelen konukları Açıl Susam Açıl kapısında, bir yanda, dev kuyruğu ile Şahmaran, diğer yanda Alaaddin karşıladı.


Öyle ki mekan içinde bu özel gecce rezervasyon yaptıran konuklar; kapıya Açıl Susam Açıl demeden mekana adım atamadılar.


Bir fısıltıyla açılan kapılardan sonra misafirler hayal dünyasına adım attılar. Gözlerin kamaştığı Al Jamal’de o gecce tek sürpriz Açıl Susam Açıl kapısı değildi tabii.


Mekan girişine inşa edilen upuzun sisli Ali Baba ve Kırk Haramiler’in mağarası olan Hazine Odasıysa görülmeye değer bir şaheserdi.


Mekan içersinde de her şey masal diyarından fışkırmış gibiydi. Bahçede tepede asılı duran kocaman bir Alaaddin Lambasıysa diğer bir dekor harikasıydı.
Gelenler konuklar kendilerini bu masal alemine terk ederken, masalın kahramanları Al Jamal şov ekibi sahnede o gecce eşsiz bir show sundu.


Kırk Haramiler, küplerden çıkan harem dansözleri, hayranlığı şaşkınlığa dönüştürdü. Mekanda bulunan papağan, maymun gibi hayvanlarsa masalın diğer karakterleriydi.


Gecenin diğer sürprizleriyse, sahnede ateş şovu yaparak, izleyenleri heyecanlandıran Rus Ateş Şov Grubu ve eşsiz bir sese sahip şarkıcı Linet’in sahnede şarkı seslendirmesi oldu.


Geçen yıl Cahide’de başlayan konsept partilerine artık Al Jamal ev sahipliği yapacak gibi duruyor. Sezona damgasını vuran olan “Bir Çöl Masalı”, bu partilerin ilk ayağıydı.


Kullanılan son sistem teknoloji, ışık ve müzik eşliğinde Binbir Gece masallarının büyülü atmosferi o gecce Al Jamal’e gelen herkesi etkiledi.
GECEDEN NOTLAR:

*kapıya kurulan dev magra girişinden geceye katılma isteyenleri karşılayan korumalar şifreyi söylemeyenleri içeri almadıJşifre ise çok basitti “açıl susam açıl”

*20 metre genişliğinde 7 metre yüksekliğinde bu dev görkemli mağra görselinden geçenler kendilerini altınların sandıklarda olduğu ve allaaddin’in cininin koruduğu hazine odasından geçtiler.bu mağaranın tüneli ile gene 15 metre uzunluğunda idi.


*mağaranın girişinde gelen konukları şahmaran karşıladı.şahmaran’ nın kuyruğu 9 metre idi.kostüm Türkan Şoray’ın oynadığı karakterin kostümü haz alınarak yapıldı.

*içeride nargile köşesi kuruldu.isteyen misafirlere masalarında serviste yapıldı.

*2 tarotçu ve 2 kınacı için uzun kuyruklar oluştu.


*dev alladdinin sihirli lambası al jamal in en görkenli dekoro oldu.

*iç dekorasyonunda masa düzenlerinde a46 imzası vardı.

*geceye Fransa’dan gelen 5 kişilik ateş show grubuda imzasını attı.


YASAL UYARI: İçeriğin kopyalanması yasaktır. İçerik, sadece gecce’ye link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

Bunlarda ilginizi çekebilir: