ALDATILDIYSANIZ SAKIN YAPMAYIN!

Eğer eşiniz ya da sevgiliniz tarafından aldatıldıysanız ve bunu sineye çekmeye kararlıysanız; daha sonrasında bunları yapmamalısınız.

Magazin

ALDATILDIYSANIZ SAKIN YAPMAYIN! "Beni tekrar aldatacak"

Onu affettiniz ve eski güzel günlere döndüğünüzü sanıyorsunuz ama kendinize, düşüncelerinize bir kulak kesilin. Yalnız kaldığınızda, hep felaket senaryoları kuruyorsunuz. Onu başka bir kadınla yakaladığınızı düşünüyorsunuz, bu kez çok daha büyük bir tepki vereceğinizi kurguluyorsunuz. Yüzünüz gülüyor belki ama içiniz rahat değil. Aldatılacağını düşünen insanlar çoğunlukla aldatılırlar çünkü kendileri zaten zihnen böyle bir duruma çoktan hazırdırlar ve bu gerçekleştiğinde de "Biliyordum zaten" diyerek kendilerini rahatlatmaya çalışırlar.

Kestirme yoldan gidip "Ne düşünürseniz o olur" demek istemiyoruz ama en azından kendi iç huzurunuz ve onun karşısında gerçekten sağlam durmak için bu senaryoları kafanızdan atmaya çalışın. Tekrar aldattığında düşünürsünüz ne yapacağınızı. Şimdiden günleri ve anları kendinize zehir etmeyin.

"Bunun hesabını mutlaka verecek!"

Onu sadece görünürde affettiniz ama içiniz hâlâ kan ağlıyor. Aslında tam anlamıyla, burnundan fitil fitil getirmek istiyorsunuz. Sakin atın çiftesi kadar korkutucusunuz, gururunuz Kaf Dağı'nı aştı. Ne yapsa size yaranamıyor. Hep afra tafra halindesiniz ve her an kavgaya hazırsınız. Böyle bir ilişki istediğinizden eminseniz, "gergin ilişki" modelinden hoşlanan birisiniz demektir. Bu durumda böyle bir gerginlik sizi hep zinde tutabilir.

Ancak ilişkiniz huzur, tutku, aşk gibi temellerden besleniyorsa, ya da karşı tarafa bu gerginlikler yorucu geliyorsa, onunla hesaplaşmaya bir son vermeniz gerekebilir. Belki de acıyı sürdürmektense, ilişkiyi bitirmek en iyi hesaplaşma yöntemidir. Ne istediğinizden emin olun. Eğer onu gerçekten affedip, pişmanlığını görerek yeni bir başlangıç yapmak istiyorsanız, içinizde kaynayan kazanı söndürmeyi deneyin.

"İntikam alacağım!"

Aldatıldığınızdan beri gözünüz açıldı. Birdenbire hiç ilgilenmediğiniz kişiler bile çekici gelmeye başladı. Derinlerde bir yerde içinizdeki ses intikam almak istiyor çünkü. Eğer onu sırf sürüm sürüm süründürmek için affetmediyseniz, bu gerçekten planınızın bir parçası değilse, intikam dürtülerinizle boğuşmanızda fayda var. Bu dürtüler, etrafa saçtığınız ilgi ve mavi boncuklar size daha çok zarar verebilir.

Gerçekten birisiyle ilgilenmek istediğinizde, bunu ona hissettirmekten çekinmeyin ancak sırf onu kıskandırmak ve intikam almak için kuracağınız bir ilişki sadece yanılgıdır. Bu durum onunla aranızı düzeltmekten çok sorunların ve ayrılıkların büyümesine neden olur. Ayrıca siz onu afettiniz diye, aldattığınızda aynısını beklemek aptallık olur. Belki o da sizi affeder ama çoğunlukla erkek gururu ve kıskançlığı daha yıkıcı kararlar aldırır.

"Artık hiçbir şey eskisi gibi olmayacak"

Yeni başlangıçlar, umut ve iyi niyet olmadan hız kazanamaz, yarı yolda enerjisi bitebilir. Eğer, her şeyin eskisi gibi olmasında diretirseniz yanılırsınız. Artık bir şeyler değişmiştir ve değişmeye devam edecektir ancak bu her şeyin kötü bir sona doğru yönlendiği anlamına gelmez. İlişkinizin yeni biçimini kabul ederek, güzellikler için umut taşıyarak ilerleyin. Hiçbir şey eskisi gibi olmayacak diye tekrarlayıp durursanız, gelişmelerin önünü kesmiş olursunuz. Bir de şöyle düşünün; evet hiçbir şey eskisi gibi olmayacak çünkü eskisinden daha iyi olacak.

Bir önemli sorunun beraberce üstesinden geliniz, başka birisi yerine tekrar sizinle olmak istedi. Siz de başka birisine gitmiş olmasına rağmen ondan vazgeçemeyeceğinizi anladınız. Demek ki artık ilişkiniz daha güçlü bir noktada ve tabii siz de. Eğer bu bir yanılgı ise, sürekli sizi aldatmaya devam edecekse işte o zaman gönül rahatlığı ile umudunuzu yitirebilir ve kendi yolunuza gidebilirsiniz.

"Şu an nerede ne yapıyor?"

İçiniz rahat, o kötü günler çok eskilerde kaldı. Ancak, az önce aradığınızda, uzaktan gelen bir kadın sesi duydunuz sanki. Halbuki o erkek arkadaşlarıyla olduğunu söylemişti. "Tek başına tatile gitme planları mı yapıyor yoksa, yapar mı? Cep telefonunu bir ele geçirsem de rehberine yeni biri eklenmiş mi bir baksam? Yoksa paranoyak mı oldum? Ancak ona güvenilmez ki, bir kere yaptı yapacağını, alıştı artık, bir daha yapabilir. Her an onunla olmalıyım, hiç yalnız bırakmamalıyım!" Bu düşüncelerden en az birine bile sahipseniz, yanlış yoldasınız demektir.

Onu sürekli gözetim altında tutamazsınız. Sonuçta sevgi karşısındakini tamamen özgür bırakmaktır. Hem kendinize neden işkence ediyorsunuz böyle? Bırakın o sizi merak etsin... Sürekli kontrol altında tutulduğunu hisseden kişi, tasmayı gevşetmek için çeşitli yollar keşfedecektir, bundan emin olabilirsiniz. Gergin ve kısa tasmasını, uçurtmanın uzun ve özgür ipi şekline getirebilirseniz, işte o zaman ilişkinizdeki saygı ve güven büyüyecektir.
YASAL UYARI: İçeriğin kopyalanması yasaktır. İçerik, sadece gecce’ye link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

Bunlarda ilginizi çekebilir: