ALEX'İN AYAK İZLERİ NEREDE SERGİLENECEK?

Fenerbahçe ile yollarını ayıran ve dün ülkesi Brezilya’ya giden Alex de Souza’nın ayak izleri Eskişehir Tepebaşı Belediyesi’nin 'Altın Ayaklar' projesiyle sergilenecek.

Magazin

ALEX'İN AYAK İZLERİ NEREDE SERGİLENECEK? Tepebaşı Belediyesi’nin iki buçuk yıl önce başlattığı çalışmayla futbol tarihin unutulmaz kramponlarının ayak izleri, file bekçilerinin de el izleri bir alış veriş merkezi önünde sergilenecek. Türk futbolunda unutulmayan ve önümüzdeki hafta sergilenmeye başlanacak 50 futbolcunun el veya ayak izlerinin bulunduğu sergide, dün memleketine dönen Alex de Souza’nın da ayak izleri bulunuyor.

fotoğraflar için tıklayınız


ESKİŞEHİRLİLER SERGİYİ SABIRSIZCA BEKLİYOR


2004 yılında Fenerbahçe’ye transferiyle spor gündemine giren Alex de Souza, dün gece ülkesi Brezilya’ya gidişini de birçok ulusal kanal canlı yayınladı. Türkiye’de olduğu kadar dünyanın birçok ülkesinde her takım taraftarı tarafından büyük beğeni toplayan Alex de Souza’nın Eskişehir’deki hayranları da sergideki ayak izine görebilmek için sabırsızca bekliyor.

Eskişehirli vatandaşlar, 8 yıl içerisinde 245 resmi maçta oynayarak 136 gol atan Alex de Souza’nın ayak izinin bulunduğu sergiyi heyecanla beklediklerini söylediler.

Sergide; Eskişehirspor’un efsane takımında yer alan futbolcular olmak üzere, Fenerbahçe, Galatasaray, Beşiktaş ve Trabzonspor gibi Türk futbolunun önde gelen kulüplerinin futbolcularının ayak izleri, kale bekçilerinin ise el izleri yer alacak. Önümüzdeki hafta Cumartesi günü açılışı yapılacak olan ‘altın ayaklar’ sergisinde; yakın bir geçmişte kaybettiğimiz Fenerbahçeli Lefter Küçükandonyadis, Galatasaraylı Coşkun Özarı, Metin Kurt’un yanı sıra Beşiktaşlı Sanlı Sarıalioğlu, Trabzonsporlu Şenol Güneş, Eskişehirsporlu Fethi Heper, İsmail Arca, Nihat Atacan, Ender Konca ve 8 yıl Fenerbahçe’de forma giyerek 2 kez gol kralı olan, dün gece memleketine dönen Alex de Souza’nın ayak izi sergilenecek. Kemal ATLAN / ESKİŞEHİR, (DHA)

Bunlarda ilginizi çekebilir: