Aleyna Tilki bir ilke imza attı!

Aleyna Tilki, seslendirdiği 'Dipsiz Kuyum' adlı arabesk şarkı ile bir ilke imza attı.

Magazin

Aleyna Tilki bir ilke imza attı! 18 yaşındaki şarkıcı Aleyna Tilki, aranjörü Emrah Karaduman'ın 'Bombarduman' albümündeki 'Dipsiz Kuyum' adlı arabesk bir şarkıyı seslendirdi. Şarkı, çıktığı ilk günden beri tartışmaların odağı oldu. Çünkü 'Dipsiz Kuyum' şarkısının özellikle nakarat bölümü Ümit Besen'in 1997'de söylediği, Pamela'yla ise 2006'da ile düet yaptığı 'Seni Unutmaya Ömrüm Yeter mi?' şarkısıyla neredeyse aynı. Ayrıca merhum şarkıcı Bergen'in, 1989'da seslendirdiği 'Yıllar Affetmez'e benzemesi de dikkatlerden kaçmadı.

Aleyna Tilki'nin

Aleyna Tilki'nin "Dipsiz Kuyum" şarkısı çalıntı mı?Şarkının söz ve müziğine imza atan Emrah Karaduman, tüm bu iddialar karşısında ''Bu arabesk müzikte 'merdiven yürüyüş' diye tabir edilen bir tarz. Birçok şarkıda kullanılıyor. Çalıntı asla söz konusu değil'' dedi. Bu açıklamaların üzerine 'Yıllar Affetmez' isimli şarkının bestekarı Cengiz Tekin, 'Söylemezsem Olmaz'a telefonla bağlanarak çarpıcı açıklamalarda bulundu. Tekin, "Esinlenme olabilir. Bir tabloya da bakıp esinlenebilir insan ama bu esinlenme değildir. Bu şarkım tamamen çalıntıdır. Suç duyurusunda da bulunacağım" şeklinde konuştu.

Aleyna Tilki'den 'Çalıntı şarkı' iddialarına yanıt!

Aleyna Tilki'den 'Çalıntı şarkı' iddialarına yanıt!Tartışmalar devam ederken 'Dipsiz Kuyum' adlı şarkı, Youtube'un 'Trend Videolar' listesinde Türkiye'de bir numaraya yerleşti. Öte yandan şarkı; Almanya, Hollanda, İsviçre, Belçika, Avusturya, Bulgaristan, Fransa ve Norveç gibi birçok Avrupa ülkesinde de bu listede yerini almayı başardı.

Böylece istatistiklere göre ilk kez Türkçe bir şarkı, bu kadar çok ülkenin Youtube'un 'Trend Videolar' listesine girmiş oldu. Geçen pazartesi günü Youtube'da yayınlanan şarkı, 4 günde 22 milyon izlenmeye ulaştı.

Aleyna Tilki'nin

Aleyna Tilki'nin "Dipsiz Kuyum" şarkısını hakkında şoke eden iddialar!

Bunlarda ilginizi çekebilir: