Aleyna Tilki'nin "Dipsiz Kuyum" şarkısı çalıntı mı?

Aleyna Tilki'nin dün piyasaya çıkan "Dipsiz Kuyum" isimli şarkının çalıntı olduğu iddiaları gündeme bomba gibi düştü. Youtube'da bir günde 5 milyondan fazla izlenme sayısına ulaşan şarkı için MESAM'a başvuruda bulunuldu.

Kültür-Sanat

Aleyna Tilki'nin "Dipsiz Kuyum" şarkısı çalıntı mı? Aleyna Tilki'nin Emrah Karaduman'ın albümünde yer alacak yeni şarkısı "Dipsiz Kuyum" dün piyasa çıktı. Arabesk tarzda olan şarkıyla ilgili Tilki, "Klibimiz çıktı! Sakin sakin dinleyin, bunalıma girmeyin" açıklamasında bulundu.

Aleyna Tilki, anne kontrolünde alışverişte!

Aleyna Tilki, anne kontrolünde alışverişte!
1 GÜNDE 5 MİLYONDAN FAZLA İZLENDİ!

Şarkı 1 günde Youtube'da 5 milyondan fazla görüntülenme alarak yeni bir rekora imza attı. Aleyna Tilki'nin bir önceki klibi "Yalnız Çiçek" 3 ayda 150 milyon görüntülenme alırken, "Sen Olsan Bari" klibi 1 yılda 360 milyon izlenme sayısına ulaşmıştı. "Dipsiz Kuyum"da aynı rakamlara yaklaşması bekleniyor.

Aleyna Tilki: Hepinize yol vereceğim!

Aleyna Tilki: Hepinize yol vereceğim!ŞARKI ÇALINTI MI?

Aleyna Tilki'nin seslendirdiği 'Dipsiz Kuyum' şarkısının çalıntı olduğu haberleri de gündeme geldi. Konu ile ilgili bir yazı yazan Onur Akay, ”Aleyna Tilki, Emrah Karaduman'la birlikte yaptığı ‘Dipsiz Kuyum' şarkısını Youtube’ta yayınladı. Şarkı, kısa sürede izlenme rekorları kırdı. Ancak bestesi Emrah Karaduman'a ait olan ‘Dipsiz Kuyum' isimli şarkının ana teması, 29 sene önce Acıların Kadını Bergen'in söylediği ve sözleri Ahmet Selçuk İlkan'a, bestesi ise Cengiz Tekin'e ait olan, ‘Yıllar Affetmez' şarkısı ile aynı. Yine MESAM Teknik Bilim Kurulu karar verecek ve göreceksiniz eserdeki pay oranın belirlenmesi için tarafların aralarında anlaşması veya yargı yoluna başvurmaları gerektiğine karar verilecek.” İfadelerini kullandı.

Aleyna Tilki'nin 80 bin Euro'luk otomobili!

Aleyna Tilki'nin 80 bin Euro'luk otomobili!“CENGİZ TEKİN MESAM'A GİTTİ!

Yazıdan hemen sonra “Yıllar Affetmez” isimli şarkın bestecisi Cengiz Tekin'le de konuştuğunu dile getiren Onur Akay, “Cengiz Tekin, bu sabah erkenden MESAM'a giderek, Teknik Bilim Kurulu'na başvurdu. Tekin'le telefon görüşmesi yaptım ve kendisine, 1997 yılında çıkan Ümit Besen'in ‘Seni Unutmaya Ömrüm Yeter Mi?' şarkısı ve 1990 yılında çıkan Kurtuluş Türkgüven'in ‘Çok mu Gördünüz?' şarkılarının da ‘Yıllar Affetmez' şarkısından alıntı olduğunu söyledim ve bu durumda ‘Dipsiz Kuyum' şarkısının, bu iki şarkıya da benzerlik gösterdiğini ilettim. Kendisi bana, “1700 bestem var, ben bu şarkıyı 87 yılında Bergen'e okuttum. Hangi biriyle uğraşalım. Tarkan'ın şarkısı ile olan olayda da araya biri girdi ve uzlaşma yoluna gidilecek” dedi ve bu işin peşini bırakmayacağını söyledi” dedi.

Aleyna Tilki 100 bin TL'lik teklifi reddetti!

Aleyna Tilki 100 bin TL'lik teklifi reddetti!Aleyna'dan 'Yalnız Çiçek' açıklaması!

Aleyna'dan 'Yalnız Çiçek' açıklaması!Aleyna Tilki'den savunma!

Aleyna Tilki'den savunma!

YASAL UYARI: İçeriğin kopyalanması yasaktır. İçerik, sadece gecce’ye link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

Bunlarda ilginizi çekebilir: