Alfa satışlarının 2016 itibariyle 300.000 adete çıkarılması amaçlanıyor

Fiat-Chrysler İcra Kurulu Başkanı Ferrari’nin Alfa Romeo’ya motorlarda yardım edeceğini söyledi.

Yaşam

Alfa satışlarının 2016 itibariyle 300.000 adete çıkarılması amaçlanıyor Fiat bir ay içinde Ferrari ve Maserati alt kuruluşları arasında Alfa Romeo markasını yeniden inşa etme amaçlı, motorları kapsayan bir teknik işbirliğini açıklayacak.

Fiat-Chrysler İcra Kurulu Başkanı Sergio Marchionne Çarşamba günü analistlerle yaptığı görüşmede, “Ferrari nasıl Maserati’nin motor gelişiminde aktif bir rol oynuyorsa Alfa’nın motorlarının geliştirilmesinde de daha aktif bir rol oynayacak,” dedi.

Marchionne “Alfa armasını taşımayı hak eden motorlar yapmanın” bu spor otomobil markasını canlandırma yolunda karşılaştığı en büyük sorun olduğunu sözlerine ekledi.

Marchionne yıllarca Alfa Romeo’yu canlandırmak için uğraştıktan sonra, Kasım’da 2013-2016 arasında dokuz yeni model piyasaya sürülmesini kapsayan yeni bir plan duyurmuştu. Bu planla geçen yıl 100.000 civarında gerçekleşen Alfa satışlarının 2016 itibariyle 300.000 adede çıkarılması amaçlanıyor.

Marchionne Alfa’nın şu anda markanın mevcut üç modeline ek olarak üç yeni ürünün geliştirilmesi üzerinde çalıştığını söyledi: D-segmenti sedan ve steyşın ve iki kişilik, arka tekerlekten itişli bir Spider.

Alfa Spider 2015’ten itibaren Mazda tarafından Japonya’nın Hiroşima şehrindeki fabrikasında yeni nesil MX-5 roadster ile beraber üretilecek.

Mart 2011’de Cenevre Otomobil Fuarı’nda bir konsept otomobil olarak tanıtılan Alfa Romeo 4C coupe şimdiden mevcut Alfa yelpazesinin parçası olarak görülüyor. Diğerleri ise MiTo (B-segmenti) ve Giulietta (C-segmenti).

4C Avrupa ve ABD’de yılın sonundan önce satışa sunulacak. Aracın yılda 2.500 adet üretilmesi planlanıyor. ntvmsnbc


Bloomberg’in haberine göre İngiliz yarışçı Stirling Moss için üretilmiş 1962 model Ferrari 250 GTO özel bir işlemde 35 milyon dolar gibi rekor bir fiyata satıldı. Kuruluş bu Ferrari’yi “dünyanın en pahalı otomobili” diye tanımladı.
YASAL UYARI: İçeriğin kopyalanması yasaktır. İçerik, sadece gecce’ye link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

Bunlarda ilginizi çekebilir: