Alkol satışında tartışma yaratacak bir değişiklik!

TAPDK, çok tartışma konusu olan içki ve sigara satışına ilişkin yönetmelikte yine tartışma yaratması beklenen değişiklikler yaptı. Bir süre önce yürürlüğe giren gece 22.00’dan sonra içki satışına ilişkin yasak bu yönetmelikte de yer aldı.

Yaşam

Alkol satışında tartışma yaratacak bir değişiklik! Yönetmeliğe göre 18 yaşın altındaki kişilere satışı yasak olan ürünlerden talep edenlerin yaşı konusunda tereddütte düşülmesi halinde satıcılar kimlik talep edebilecekler.

Meskun mahaller ve konaklama yerleri hariç olmak üzere otoyollardaki ve devlet karayolundaki yapı ve tesislerde alkollü içki satışına ve tüketilmesine izin verilmeyecek.

Alkollü içkilerin perakende veya açık olarak satışının yapıldığı yerlerin, eğitim kurumları, ibadethaneler, öğrenci yurtlarına en az 100 metre mesafede bulunma şartı, 11 Haziran 2013’ten önce ruhsat almış işletmeler için aranmayacak.


Kaynak: DÜNYA
YASAL UYARI: İçeriğin kopyalanması yasaktır. İçerik, sadece gecce’ye link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

Bunlarda ilginizi çekebilir: