All Arts İstanbul sanatseverlerin yoğun ilgisi ile sona erdi

18-21 Nisan tarihleri arasında İstanbul Kongre Merkezi’nde düzenlenen All Arts Istanbul yerli ve yabancı koleksiyonerleri ve sanatseverleri bir araya getirdi.

Kültür-Sanat

All Arts İstanbul sanatseverlerin yoğun ilgisi ile sona erdi İstanbul, çok farklı bir konseptle tasarlanan yepyeni bir fuara kavuştu. Koleksiyonerlerin, sanatseverlerin, akademisyen ve sanat profesyonellerinin yoğun ilgisi ile sona erdi. İstanbullular’ın ilk kez antika eserler ve geleneksel sanatların en önde gelen sanatçıları ile beraber ile modern sanat sergileyen galerileri ilk kez birlikte izlediği fuar 260 sanatçı ve 880 sanat eserini bir araya getirdi.

İstanbul Kongre Merkezi Fuar alanında 18 - 21 Nisan 2013 tarihleri arasında ilk kez sanatseverlerle buluşan All Arts Istanbul fuarı, sanat dünyasında geçmiş ve güncel, geleneksel ve modern tüm üretimi kavrayarak; klasik Türk sanatları, antika, modern sanat örnekleri ile İstanbul’un ve bölgenin sanat hayatına farklı bir boyut getirdi. All Arts, 4 gün boyunca yerli ve yabancı koleksiyonerlerin, sanatseverlerin ve basının akınına uğradı.

Fuara galeriler, kurumlar ve müzayede evlerinin yanı sıra sahaflar, ustalar, zanaatkârlar, antikacılar ve yayınlar katıldı. Klasik Türk Sanatları yani gelenekli sanat icra eden ustalara yer verilen bölümde aralarında yazma, hat, keçe, tezhip, minyatür de olmak üzere 12 kategoriden 92 usta ve sanatçı yer aldı. Hilal Kazan’ın da aralarında bulunduğu Uluslararası Kadın Hattatlar, Hasan Çelebi, Savaş Çevik, Efdaluddin Kılıç ve Ferhat Kurlu Hat alanında; İnci Ayan Birol, Semih İrteş, Mamure Öz, Nilüfer Kurfeyz, Selim Sağlam Tezhip alanında; Günseli Kato, Nilgün Gencer, Özcan Özcan ve Taner Alakuş minyatür sanatında eserleri görülen usta ve sanatçılar arasında yer aldı. Resim, çini, efemera, kuyum, halı, nümizmatik örneklerinin yer aldığı Antika bölümünde Tantekin Antika, VIP Antik, Enderun Antik, Hakan Moğultay, Çukurcuma Müzayede Evi katılımcılar arasındaydı. Modern Sanat örneklerinin sergilendiği galeriler bölümünde aralarında Maria Kılıçlıoğlu, Fahrennisa Zeid, Fikret Mualla, Bedri Rahmi Eyüboğlu, Nejad Melih Devrim, Süleyman Saim Tekcan ve Alev Ermiş Mavitan gibi çok önemli sanatçıların eserleri görüldü. Fuarda sanat kurumları, sanat yayınları, kitapçı ve sahaflar ile beraber 140 katılımcı ağırlandı.

Remzi Gür “Divan-I Hümayun Emanetleri” (Remzi Gür Koleksiyonundan Ferman Seçkisi), Papko/Öner Kocabeyoğlu Koleksiyonu (Modern Türk Sanatları ve Heykel Seçkisi), Yusuf İyilik Geleneksel Türk Sanatları koleksiyonları ziyaretçilerin yoğun ilgisini çekti.
YASAL UYARI: İçeriğin kopyalanması yasaktır. İçerik, sadece gecce’ye link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

Bunlarda ilginizi çekebilir: