All-Star'da kazanan Maviler!

Geleceğin yıldızları EuroBasket 2013 U18 All-Star maçında bir kez daha görücüye çıktı. Milli takımımızdan 4 oyuncumuzun forma giydiği maçta Doğukan Şanlı ve Kenan Sipahili Mavi takım, Kerem Kanter ve Metecan Birsenli Beyaz takımı 74-69 mağlup etti. Kerem, 14 sayıyla maçın en skoreri oldu.

Diğer Haberler

All-Star'da kazanan Maviler! EuroBasket 2013 kapsamında düzenlenen U18 All-Star maçında geleceğin yıldızları Mavi ve Beyaz takım olarak parkeye çıktı. Avrupa Şampiyonu takımımızın yıldızlarından Kenan Sipahi ve Doğukan Şanlı Mavi, Metecan Birsen ve Kerem Kanter ise beyaz takımda yer aldı.

Beyaz takımda Kerem 14 sayı-4 ribaunt, Metecan 10 sayı-5 ribaunt 1 asistle ile oynarken Mavi takımda Kenan 4 sayı-4 ribaunt-6asist, Doğukan 3 sayı-2 asist katkı sağladı.

Organizsayona ilk 5'te başlayan Kenan takımın lideri görünümüydeyken karşı takımda Metecan pota altındaki oyunlarıyla öne çıkan isimlerden biri oldu. Oyuna sonradan dahil olan Kerem Kanter ise kısa sürede bulduğu 5 sayı ile skora katkıda bulundu. Karşılıklı sayılarla geçilen ilk çeyreği Mavi takım 23-20 önde noktaladı.

İkinci çeyrekte oyuna giren Doğukan'ın üç sayılık atışıyla skor üstünlüğünü sürdüren Maviler'de Anzejs Pasecniks, Milovan Draskovic ve Ivars Zvigurs istatistikleriyle göz dolduran isimler oldu. Beyaz takımda ise Rade Zagorac'ın 9 sayısına Metecan 8 sayı-5 ribaunt, Kerem 5 sayı-3 ribauntla eşlik etti. İki takımın çekişmesinde devre 35-34 Mavi takım üstünlüğü ile sonuçlandı.

Maçın devre arasında gerçekleştirilen smaç yarışmasında en çok puanı alan Letonyalı Ivars Zvigurs birinci oldu.
Üçüncü çeyrekte Kerem Kanter'in üst üste bulduğu 6 sayıya Sırp Zargorac'ın skorer oyunu eklenince Beyaz takım üstünlüğü ele geçiren taraf olurken Metecan da pota altından işlemeye devam etti. Ribauntlarda rakibine oranla geride kalan Beyaz takımda Kenan Sipahi asistlerine devam ederken Jeszke son bölümde bulduğu 8 sayı ile takımının periyodu 55-54 önde kapamasını sağladı.

Son çeyrekte yeniden dümene geçen Kenan Sipahi arkadaşlarına yaptığı asistlerle Mavi takımın maçı önde götürmesine önderlik etti. Periyodun son bölümünde Kerem Kanter'in de eşlik ettiği dış sayılarla rakibine yetişmeye çalışan Beyaz takımın girişimleri yetersiz kalınca Mavi takım parkeden 74-69 galip ayrıldı.

Salon: Stozice Arena
Hakemler: Elias Koromilas (Yunanistan), Rüştü Nuran (Türkiye), Chris Dodds (İngiltere)

Mavi takım: Ludvig Hakanson 7, Andrej Magdevski 5, Kenan Sipahi 4, Ricardas Verbickas 2, Dogukan Sanli 3, Ivars Zvigurs 8, Domagoj Bosnjak 2, Yevgen Sakhniuk 2, Damian Jeszke 13, Nikola Jokic 12, Anzejs Pasecniks 9, Milovan Draskovic 7
Beyaz takım: Matic Rebec 2, Julian Andrea Gualtieri 8, Agusti Sans 4, Alexander Martynov 6, Alberto Abalde 6, Axel Bouteille, Rade Zagorac 13, Vincent Kesteloot 6, Metecan Birsen 10, Kerem Kanter 14, Prokop Slanina, Georgios Diamantakos

1. periyot: 20-23
Devre: 34-35
3. periyot: 54-55
YASAL UYARI: İçeriğin kopyalanması yasaktır. İçerik, sadece gecce’ye link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

Bunlarda ilginizi çekebilir: