'ALMANCI' TANIMLAMASINDAN HİÇ HOŞLANMIYOR

Almanya'da doğup büyüyen Haluk Piyes, Türkiye'ye dönen bir çok insan gibi 'Almancı' olarak nitelendirilmekten hoşlanmadığını söyledi.

Magazin

'ALMANCI' TANIMLAMASINDAN HİÇ HOŞLANMIYOR Habertürk'te "Özge Uzun'la Uzun Geceler" programına konuk olan Haluk Piyes, 'Almancı' olarak nitelendirilmekten hoşlanmadığını ifade etti.

diye konuşan Haluk Piyes, kendisi gibi Almanya'dan gelen hiç kimsenin"Almancı denilince zaten böyle tüylerimiz diken diken oluyor" bu laftan hoşlanmadığını belirtti.

"Çünkü oradaki sıkıntı zaten 'yabancı' denilmesi" diyen Piyes, başlarına ne gelirse gelsin oradaki insanların "Çek git memleketine" demediklerini ancak Türkiye'de bu tür yaklaşımlarla karşılaştıklarını ifade etti.

Türkiye'nin kalkınmasında, gurbetçilerin dövizlerinin büyük payı olduğunun pek hatırlanmadığına da vurgu yapan Haluk Piyes, "Bir de eziklik kompleksi var. İstanbul'u görmeden kırsaldan Almanya'nın büyük şehirlerine gitmişler ve doğal olarak da çok gelişememişler. Ama onun köyü gelişmiş. Doğal olarak onun çelişkisini zaten yaşıyor, dinen ve kültürel çelişkiler yaşıyor... Bu aslında üzücü bir durum" diye konuştu.

televizyongazetesi
YASAL UYARI: İçeriğin kopyalanması yasaktır. İçerik, sadece gecce’ye link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

Bunlarda ilginizi çekebilir: