Alper Potuk, resmen Galatasaray'da!..

Cimbom transfer bombasını erken patlattı. Sarı kırmızılılar, yıldız futbolcuya karşılık Eskişehirspor’a 4.5 milyon euro artı Culio ve Yiğit Gökoğlan’ı verdi.

Diğer Haberler

Alper Potuk, resmen Galatasaray'da!.. Yeni sezon transfer çalışmalarına erken başlayan G.Saray, ilk bombasını patlattı. Sarı kırmızılılar, iki sezondur transfer listesinde yer alan Alper Potuk’un işini bu sefer bitirdi. Uzun süredir Eskişehirspor yönetimiyle pazarlık halinde olan sarı kırmızılı yönetim son olarak bu oyuncuya karşılık para artı futbolcu karşılığında anlaşmaya vardı. 6.5 milyon Euro peşin para isteyen Eskişehirspor’a son olarak 4.5 milyon Euro artı Culio’nun yanı sıra Yiğit Gökoğlan’ı da veren G.Saray, kırmızı siyahlı kulübü ikna etmeyi başardı.

YILLIK 1.5 MİLYON EURO

Alper'i de ikna eden sarı kırmızılı yönetimin bu oyuncuya sezon biter bitmez resmi imzayı attıracağı, oyuncuyla da yıllık 1.5 milyon Euro garanti maç başına 15 bin Euro civarında bir rakama 5 yıllık sözleşme yapacağı öğrenildi.

Konuyla ilgili Eskişehirspor Basın Sözcüsü Erdal Şahbaz, Radyospor’a yaptığı açıklamada “Galatasaray ile prensip anlaşmasına vardık. Sezon sonunu beklemek zorundaydık. Umarım alan taraf, belli işlemler gerçekleştikten sonra açıklar. Alper, genç bir futbolcu. Türkiye’nin önemli kulüplerinden bir tanesine, Galatasaray’a, gitmiş olmaktan dolayı mutluluk duyduğunu ifade ediyor. Alper bu transferi çok istiyor. Ben bu saatten sonra Alper’i kutluyorum” dedi.

Bunlarda ilginizi çekebilir: