Altın Koza'da Bugün!

Dün gece Türkan Şoray, Hülya Koçyiğit, Fatma Girik ve Filiz Akın gibi isimler yer aldı.

Kültür-Sanat

Altın Koza'da Bugün! 20. Altın Koza Film Festivali, dün akşamki görkemli açılış ile birlikte start aldı. Sunuculuğunu Levent Özdilek’in yaptığı festivalin ilk gecesinde, Türk Sinemasının Dört Yapraklı Yoncası Türkan Şoray’ın yanısıra, Hülya Koçyiğit, Fatma Girik ve Filiz Akın gibi mühim isimler yer aldı.
Açılış konuşmasını yapan Adana Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Zihni Aldırmaz, “Sinema modernleşmenin ve gelişmenin göstergesidir. Sinema, sevgi ve kardeşliktir.” dedi. Gelecek yılın, sinemanın 100. Yılına layık bir festivale sahne olacağını söyleyen Aldırmaz, Altın Koza Film Festivali’nin kendi ile yarıştığını, iki yıldır 60 gün gezici sinema TIR’ı ile 15 bin kilometre, 90 noktaya giderek sinema aşkını, vatandaşlar ile buluşturduklarının altını çiziyor.

Gecede sahne alarak bir konuşma gerçekleştiren Fatma Girik ise, festivalin ilk yılında kendisinin Ezo Gelin filmi ile ödül aldığını ifade ederken, aradan geçen 50 yıl ile çok güzel günler geçirdiğini ve festivaller nerede yapılırsa yapılsın çok güzel olduğunu, söyledi. Filmlerinde seslendirmiş oldukları şarkılar ile sahneye çıkan şarkıcılardan Filiz Akın, "Bir zamanlar çok yoğun film çevirdiğimiz dönemlerde başka bir eğlence olmadığı için çok tutkulu bir ilişki yaşamadık. O günlerden bugünlere geldik. O kadar uzun yıllar hala benden bıkmadınız, alkışlıyorsunuz. Sinema çok büyük bir güç. O günden bugüne taşıdı bizi." şeklinde konuştu. Hülya Koçyiğit ise, "Yaşasın Türk sineması, 100 yıldır var olan Türk sineması, hepimizi buluşturdu, yine bu gece." dedi.

Başkan Vekili Zihni Aldırmaz’ın sanatçılara yonca figürü şeklindeki plaketleri takdim ettiği törende söz alan Türkan Şoray ise Şoray, "Bu sevginiz yıllarca bizi hayata bağladı. Sinemayı sevmemize neden oldunuz. Canımızsınız, sevgili Adanalılar. Buranın iklimi gibi sıcaksınız. Ömrümüzü ömür kattınız." diyerek duygusal anlar yaşanmasına sebep oldu.
YASAL UYARI: İçeriğin kopyalanması yasaktır. İçerik, sadece gecce’ye link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

Bunlarda ilginizi çekebilir: