ALTIN PORTAKAL’A BAŞVURULAR BAŞLADI!

Magazin

ALTIN PORTAKAL’A BAŞVURULAR BAŞLADI! Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin katkılarıyla, Antalya Kültür ve Sanat Vakfı tarafından organize edilen 48. Uluslararası Antalya Altın Portakal Film Festivali’ne başvurular başladı.

Bu yıl 8-14 Ekim 2011 tarihleri arasında düzenlenecek Türkiye’nin en uzun soluklu festivali olan Altın Portakal’a geçen sene 46 ulusal uzun metraj film başvuru yapmış ve önjürinin elemesinden sonra 15 film yarışmıştı.
48. Altın Portakal Film Festivali’ne başvuru koşulları değişti

Yeni yönetmeliğe göre Altın Portakal’a ulusal uzun metraj film yarışması dalında başvuracak filmlerin yurtiçinde yapılan ulusal ya da uluslararası hiçbir yarışmaya katılmamış olması gerekiyor.

Maddenin eski ve yeni hali

47. Festivalde yarışacak filmler için yönetmelik maddesinde “başka bir ‘ulusal yarışma’da ‘en iyi film’ dalında ödül almamış, herhangi bir ulusal TV kanalında (pay TV kanalları dahil) gösterilmemiş ve DVD baskıları satışa sunulmamış olmalıdır” ibaresi yer alıyordu.

48. Festival ve sonrası için yapılan düzenlemeyle maddenin bu bölümü şu şekli aldı: “Yarışmaya başvuracak filmler, yurtiçinde yapılan ulusal ya da uluslararası hiçbir yarışmaya katılmamış, herhangi bir ulusal TV kanalında (pay TV kanalları dahil) gösterilmemiş ve DVD baskıları satışa sunulmamış olmalıdır.”

En İyi Film’e 350 Bin Lira Ödül…

48. Uluslararası Antalya Altın Portakal Film Festivali’nde ödül miktarları arttırıldı. Geçen sene 330 bin TL olan En İyi Film Ödülü” ödülü, 350 bin TL’ye çıkartıldı.

En İyi Film: 350.000 TL ve Altın Portakal heykeli
En İyi İlk Film: 50.000 TL ve Altın Portakal heykeli
En İyi Yönetmen: 50.000 TL ve Altın Portakal heykeli
En İyi Senaryo: 30.000 TL ve Altın Portakal heykeli
En İyi Görüntü Yönetmeni: 30.000 TL ve Altın Portakal heykeli
En İyi Müzik: 30.000 TL ve Altın Portakal heykeli
En İyi Kadın Oyuncu: Altın Portakal heykeli
En İyi Erkek Oyuncu: Altın Portakal heykeli
En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu: Altın Portakal heykeli
En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu: Altın Portakal heykeli
En İyi Kurgu: Altın Portakal heykeli
En İyi Sanat Yönetmeni: Altın Portakal heykeli
Behlül Dal Jüri Özel Ödülü: Altın Portakal heykeli
Dr. Avni Tolunay Jüri Özel Ödülü: Altın Portakal heykeli
Antalya Teşvik Ödülü: 70.000 TL


YASAL UYARI: İçeriğin kopyalanması yasaktır. İçerik, sadece gecce’ye link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

Bunlarda ilginizi çekebilir: