Altın Portakal'da prezervatif davası!

Altın Portakal’ı düzenleyen Antalya Kültür Sanat Vakfı’nın 3 yöneticisi hakkında birlikte oldukları kadınların otel, içki, hatta prezervatif paralarını vakfa fatura ettikleri iddiası ile dava açıldı.

Magazin

Altın Portakal'da prezervatif davası! Antalya Altın Portakal Film Festivali’ni düzenleyen Antalya Kültür Sanat Vakfı’nın (AKSAV) yöneticileri G.K., H.Ş. ve B.K. hakkında, festival için gittikleri İstanbul’da konakladıkları otelde, birlikte oldukları kadınların otel, içki, yemek ve kadınlarla ilişki esnasında kullandıkları prezervatif (kondom) paralarını AKSAV’a fatura ettikleri iddiasıyla Antalya 2’nci Ağır Ceza Mahkemesi’nde dava açıldı. Cumhuriyet Savcısı Osman Şanal’ın hazırladığı iddianamede, sanıkların 5 yıldan 12 yıla kadar hapis cezasına çarptırılmaları istendi.

İhbarla ortaya çıktı

Olay, kendisini partili olarak tanıtan Kemal A.B.’nin, Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Akaydın’a yazdığı, birer nüshasını da İçişleri Bakanlığı ile Antalya Cumhuriyet Başsavcılığı’na gönderdiği ihbar mektubuyla ortaya çıkmıştı.

3 ERKEK, 6 KADIN

Savcılığın hazırladığı iddianamede, G.K., H.Ş. ve B.K.’nin, İstanbul’da kaldıkları otelde, Ukrayna uyruklu T.M., S.A., S.I., Rus uyruklu I.L. ile Türk kadınları G.Ş. ve S.P.’nin farklı zamanlarda konakladıkları belirtildi. İstanbul’da 2 gece kalan vakıf görevlileri, 24 bin 56 lira harcadılar. O dönemde, AKSAV’ın muhasebesinde çalışan D.B., iddianamedeki ifadesinde, otelden alınan faturaların şişirildiğini ve 8 bin liranın vakıf borcundan mahsup edildiğini söyledi. Muhasebeci D.B. de, usulsüz ödenen faturalar fark edildikten sonra H.Ş.’nin 10 bin 940, B.K.’nin da 4 bin 50 lirayı nakden ödediğini anlattı.

İhbarcıyla yüzleşmek istiyoruz

H.Ş. savcılıktaki ifadesinde suçlamaları kabul etmeyerek, “1994’ten bu yana Antalya Altın Portakal Film festivali organizasyonlarının başındayım. İhbar mektubunu gönderen Kemal A.B. ile yüzleşmek istiyorum” dedi. B.K. ve G.K. de iddiaları reddetti.
YASAL UYARI: İçeriğin kopyalanması yasaktır. İçerik, sadece gecce’ye link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

Bunlarda ilginizi çekebilir: