ALTIN PORTAKAL'I HÜCREDE BEKLİYOR..

Cezaevindeki yönetmen, ödül gecesine katılabilmek için izin istedi

Magazin

ALTIN PORTAKAL'I HÜCREDE BEKLİYOR.. Film gibi film çekim öyküsü buna denir! Üç yıl önce İngiltere'den Türkiye'ye gelen Hakan Metin Mercan, bir arkadaşından ödünç aldığı otomobilde uyuşturucu bulununca 5 yıl ceza aldı ve hapse girdi. Ümraniye F Tipi Cezaevi'n de yatan Mercan, geçtiğimiz aylarda Adalet Bakanlığı'ndan izin alıp hapishanede 'Anı Yaşamak' adlı bir film çekti. Filmde, Şevket Çoruh, Bennu Yıldırımlar ve Ceren Soylu gibi ünlü oyuncuların yanı sıra mahkûmlar ve cezaevinin idari personeli de rol aldı.

BİRKAÇ SAAT DE OLSA ÖZGÜRLÜK
Hapisteki bir adamın çocuğuna olan özlemini anlatan 'Anı Yaşamak', 47. Altın Portakal Film Festivali'nde yarışmaya hak kazanarak bir ilki başardı. Yönetmen Hakan Metin Mercan, Adalet Bakanlığı'na bir dilekçe vererek Altın Portakal'ın 14 Ekim'deki final gecesine birkaç saatliğine de olsa katılmak için izin istedi. Adalet Bakanlığı'nın Mercan'ın izin talebine henüz cevap vermediği öğrenildi.

Hakan Metin Mercan'ın filmi Altın Portakal'ın yanı sıra 9-14 Şubat'ta organize edilecek Fransa Clermont Film Festivali'nde yarışacak.

Bunlarda ilginizi çekebilir: