Ameliyatsız dolgun dudaklar!

Her kadın elinde aynası ile yüzünün, kaşının, gözünün ve dudaklarının her noktasını inceler. Kaşlardan sonra en çok ilgi odağı dudaklardadır. Dudakları doğuştan kalın olan bayanlar şanslıdır ancak dudakları ince olup da ameliyat ve botoks gibi işlemlerden hoşlanmayanlar dertlenir dururlar. Doğal yollarla da dudaklarınızı dolgunlaştırabileceğinizi biliyor muydunuz?

Kadın

Ameliyatsız dolgun dudaklar! İşe ilk önce dudakları ölü derilerden kurtarmakla başlamalısınız. Bu yüzden dudak peelingleri önemlidir. Bir miktar bal ve şekeri karıştırıp bir diş fırçası yardımı ile dudaklarınıza sürdüğünüzde hem pürüzsüz bir hal alacak hem de ölü derilerden kurtulup parlayacak.

Daha sonra dudaklarınızı uygun nemlendiriciler ile nemlendirin. Bunun için doğal yağlar da kullanabilirsiniz.

Nasıl ki acı biber yediğinizde dudaklarınız şişip dolgun bir hal alıyorsa bunu başka şekillerde de sağlamak mümkün. Tabii ki biber sürerek değil. Bunun yerine aynı etkiyi gösteren başka baharatları da karıştırabilirsiniz. Tarçın, nane, zencefil gibi karışımlar da dudaklarınıza sürüldüğünde daha dolgun bir dudak elde etmenizi sağlar. Aynı zamanda bal ve zeytinyağını karıştırıp on beş dakika dudaklarınızda bıraktığınızda ve bir diş fırçası yardımı ile masaj yaparak uyguladığınızda da gerçekleşecektir. On beş dakika uyguladığınız malzemenin fazlasını alın ve o şekilde yatın. İki üç günde bir tekrarlanan bu işlem ile de dudaklarınız olduğundan daha kalın görünecektir.

Dudak dolgunlaştırmakta ilk akla gelen tarçın yağı da çok etkili bir yöntemdir. Dudaklarınıza sürdüğünüzde ilk anda hissettiğiniz yanma ile birlikte dudaklarınız dolgunlaşmaya başlayacaktır. Her gün evden çıkmadan önce uyguladığınızda tüm gün kalın dudaklarınız olacaktır.

Yazı: Kamuran Akdemir
YASAL UYARI: İçeriğin kopyalanması yasaktır. İçerik, sadece gecce’ye link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

Bunlarda ilginizi çekebilir: