Ameliyatsız estetik mümkün mü?

Estetik zaman zaman birçok kadının başvurduğu yöntemler arasındandır.

Kadın

Ameliyatsız estetik mümkün mü? Genç yaşlarda en çok burun ve göğüs estetikleri yaptırılsa da ilerleyen yaşlarda vücudun hemen hemen her yerine estetik yaptıran kadınlar kendilerini çok daha güzel hissediyorlar. Gençliğin doğal yollardan geri gelmeyeceğini ne yazık ki hepimiz biliyoruz. Durum böyle olunca da çeşitli cerrahi müdahaleler gençliğini muhafaza etmek isteyen kadınların tek tercihi haline geliyor. Uzun zamana yayılan iyileşme süreleri, ameliyat sonrası ağrılar ve estetik yaptırma eyleminin herkes tarafından bilinir hale gelmesi sonucu son dönemlerde cerrahi estetik yaptıran kadınlar çok daha farklı bir yol izler hale geldi; ameliyatsız estetik. Teknolojik aletler ile gerçekleştirilen bu uygulamalarda çok daha genç ve dinç bir görünüm kazanmak mümkün hale geliyor. Üstelik aynı gün iyileşme de sağlanabiliyor.

Yeni Trend Ameliyatsız Estetik ‘ Burun Estetiği ‘
Burun özellikle kasın yüzünde oldukça belirleyici bir organdır. Duruşu, dikliği ve genişliği ile yüz için orantılı bir buruna sahipseniz oldukça şanslısınız. Aksi takdirde burun yapısını beğenmeyen kadınların hemen hemen hepsi hayatlarının bir döneminde burun estetiği yapma kararı alırlar. Yüksek maliyetli plastik cerrahi müdahalelerin yerine ameliyatsız burun estetiği yöntemine başvurarak hem maddi olarak hem de görünüş açısından büyük bir rahatlık sağlayabilirsiniz. Kısa bir sürede iyileşme sağlayan ameliyatsız burun estetiği, istenmeyen çıkıntılarda, burun düşüklüğünde ve tümseklerinde gerçekleştirilmektedir.

15 dakika gibi kısa bir sürede gerçekleştirilen operasyon ile hasta hemen günlük sosyal hayatına geri dönebilir. Botoks ve dolgu malzemeleri ile yapılan bu uygulamada burun büyütme işlemi gerçekleştirilebilirken ne yazık ki burun küçültme işlemi gerçekleştirmek mümkün olmuyor.

Ameliyatsız Yüz Germe
Yıllara yenilen her şey gibi cildimizde yılların bize kattığı etkilerden nasibini alıyor. Bundan önceki dönemlerde yüz germe işlemleri için bıçak altına yatmayı tercih eden kadınlar artık ameliyatsız yüz germe işlemleri ile kısa bir sürede toparlanma ve yenilenme sağlıyorlar.

Kişinin ihtiyacına göre doktorun tavsiye ettiği, birçok yöntem arasından seçilen tedavi şekli ile cildinizin yer çekimine meydan okumasını sağlayabilirsiniz.

Mezoterapi
Yüz ve dekolte bölgesine uygulanan bu tedavi yöntemi ile elastikiyetini kaybetmiş derinin tekrar kendini toplaması sağlanmaktadır. Kan dolaşımın düzenlenmesinde ve leke tedavisinde de oldukça etkili bir yöntem olarak kullanılmaktadır.

Thermage
Lazer uygulaması olan Thermage, tek seansta etkisi gösterip yıllarda bu etkiyi koruyabilmektedir. Radyo frekans dalgaları ile cildin altındaki kolejen dokuyu harekete geçiren Thermage, her mevsim uygulanabilen bir tedavi seçeneğidir.

Oxy Geneo +
Genç yaşlarda tercih edilebilecek bu yöntem ile ince çizgi ve derinleşmemiş kırışıklıkların görünümü pürüzsüz bir hale getirilmektedir. Cildin canlanmasını sağlayan ve yüzü tahriş etmeyen bu yöntem botox öncesi güvenle tercih edilebilecek yöntemler arsında yer alıyor. Haftada 1 kez 6 seans uygulanan Oxy Geneo+ cildin canlanma etkisinin sağlanmasında oldukça etkili bir yöntemdir. (Kaynak: kadin.com)
YASAL UYARI: İçeriğin kopyalanması yasaktır. İçerik, sadece gecce’ye link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

Bunlarda ilginizi çekebilir: