AMERİKAN KOLEJİ MEZUNLARI SAHNEDE

Tarsus Amerikan, Talas Amerikan, Üsküdar Amerikan ve İzmir Amerikan Lisesi mezunları bağlı bulundukları SEV VAKFI’nın 40. Yılı nedeni ile 9 Kasım 2008 günü Saat 13:00 de 4.000 m2 lik alanı ile İstanbul’un en büyük sütunsuz kapalı salonu olan WOW Convention Center’da sahneye çıkacaklar.

Magazin

AMERİKAN KOLEJİ MEZUNLARI SAHNEDE

Sadece bu okulların mezunlarına açık olan etkinlikte Talas ve Tarsus Amerikan Koleji'nden sınıf ve orkestra arkadaşı olan yazarımız Olcayto Ahmet Tuğsuz ve Ayhan Sicimoğlu da yıllar sonra ilk kez sahnede birlikte çalıyorlar.


O dönemin popüler guruplarından Beatles ve Rolling Stones'un tanınmış şarkıları ile sahne alacaklarını söyleyen Olcayto Ahmet Tuğsuz iş hayatında çok önemli noktalarda bulunan 22 yetenekli kişinin daha bu etkinlik çerçevesinde sahne alacağını söylüyor.

12 Ekim ‘de İzmir Amerikan Lisesi'nde ve 19 Ekim ‘de Tarsus Amerikan Lisesi'nde gerçekleştirilen etkinliklere 1.500 kişi katıldı.

İstanbul'da ise 3.000 mezunun katılımı bekleniyor.BAĞIŞ YOK , KONUŞMA YOK , DOYASIYA EĞLENCE VAR

Sadece Üsküdar, İzmir ,Talas ve Tarsus Amerikan Koleji mezunları ile mezun yakınlarına açık olan ve sahnede de mezunların gösteri yaptığı etkinliklerin sloganı 'bağış yok, konuşma yok, doyasıya eğlence var'

Mezunlar Büyük Buluşması etkinliklerinin Düzenleme Komitesi Başkanı Tarsus Amerikan Koleji 1968 mezunlarından Olcayto Ahmet Tuğsuz her biri değişik sektörlerde çalışan ve 1968 ile 2005 yılları arasında Board okullarından mezun olan 22 amatör sanatçının sadece kendi okudukları döneme ait şarkılar ile sahne aldığını ve kendisinin de 'kırk yıl sonra ilk defa gitarıyla sahnede' olduğunu belirtiyor..

Beatles, BeeGees, Rolling Stones gibi döneminin efsanevi gruplarından örnekler sunan Tuğsuz'a 'Satisfaction' parçasında ortaokul sıralarında 'davulcu' olmaya teşvik ederek müziğe başlattığı ve bir TAC geleneği olan Echoes '67 ve '68 den gurup arkadaşı olan Ayhan Sicimoğlu eşlik etti.

Olcayto Ahmet Tuğsuz 'Let It Be' şarkısında herkesi ayağa kalkmaya ve elele tutuşmaya davet ederken 'olmasını dilediğimiz o kadar çok şey var ki... kardeşliğimiz devam etsin, böyle beraberlikler sürsün, okullarımız sonsuza kadar yaşasın, yeni nesiller de bizlerin aldığı eğitimleri alsın , bizler gibi iş hayatlarının yanında sanatsal yeteneklerini de kullanan çok yönlü insanlar olsunlar' dedi.

Echoes1972-1973-1974 ün elemanları olan Refik Kutluer, Mustafa Emre, Alp Bekişoğlu ve Uğur Çınar sahnede ünlü flütist Ian Anderson'dan ( Jethro Tull) örnekler sunarken en heyecanlı 'fan'leri Devlet Sanatçısı Şefika Kutluer grubun her anını görüntülemekle meşguldü.

Türkiye'nin en büyük holdinglerinde CEO ve Genel Koordinatör olarak görev yapan Mehmet Gür 'Hide Your Love Away' , Doktor Ece Ülker 'Those Were The Days' , Fizik Öğretmeni Lori Şen 'The Way We Were' ile tüm mezunları adeta kendilerinden geçirdiler.
YASAL UYARI: İçeriğin kopyalanması yasaktır. İçerik, sadece gecce’ye link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

Bunlarda ilginizi çekebilir: