Anadolu'nun sır lezzetleri

2008 yılı Ocak ayından itibaren Beyoğlu Galata Meydanı’nın değerli tarihi binalarından birinde konumlanmış olan Kiva Restoran, Anadolu topraklarında pişen benzersiz lezzetleri, özünü bozmadan ancak şehrin ve gelişen yaşamın nabzına uygun çağdaş sunumlarla yorumlayarak sunuyor.

Diğer Haberler

Anadolu'nun sır lezzetleri Kiva, adını dünyada kültür mirası olarak gösterilen, günümüze dek bozulmadan korunabilmiş, Türk sanatının eşsiz şaheserlerini barındıran tarihi bir Özbekistan kentinden alıyor. Kiva ekibi tarafından orijinal haline bire bir sadık kalacak şekilde restore edilen Kiva’nın dekorasyonunu Konya’daki ünlü Selçuklu Sarayı Kubadabadı’nın duvarlarında bulunan bir dizi yıldız çinisi süslüyor.


Kiva, açıldığı günden itibaren tanımladığı “Anadolu halk mutfaklarında pişen, unutulmaya yüz tutmuş yemekleri araştırmak, incelemek ve özüne sadık kalarak pişirmek ve sunmak” misyonu doğrultusunda çalışıyor.


Anadolu’nun gizli kalmış yöre yemeklerini araştırıp, inceleyerek reçetelerini gün yüzüne çıkartan Kiva, menüsünü de bu reçeteler ışığında ve mevsimine uygun yöresel malzemeler ile yıl boyunca güncel tutuyor.

KİVA ile ilgili detaylı bilgi ve iletişim için tıklayınız...

YASAL UYARI: İçeriğin kopyalanması yasaktır. İçerik, sadece gecce’ye link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

Bunlarda ilginizi çekebilir: