Anı ölümsüzleştir ama kaçırma!

Gelişen son teknolojinin en büyük avantajı ve dezavantajı fotoğraf makineleri oldu. Bir yandan anı ölümsüzleştirip hep bir köşede saklamamızı sağlıyor diğer yandan o anları fotoğraf çekmek için harcanan çabalarda yok ediyor. Bu gezi ve yaşam alanında böyle oluyor.

Yaşam

Anı ölümsüzleştir ama kaçırma! Gelişen son teknolojinin en büyük avantajı ve dezavantajı fotoğraf makineleri oldu. Bir yandan anı ölümsüzleştirip hep bir köşede saklamamızı sağlıyor diğer yandan o anları fotoğraf çekmek için harcanan çabalarda yok ediyor. Bu gezi ve yaşam alanında böyle oluyor. Ama iş alanında da ciddi faydalar sağlıyor.

Pazarlama sektörüne ve sunuma büyük katkı sağlayan fotoğraf makineleri iyi bir iletişim aracı olabiliyor. Bazen fotoşop abartıldığında insanı hüsrana da uğratabiliyor. Her şeyi dozunda ve ayarında kullanmanın önemli olduğu zamanlarda ayarını vermek mühim…

Eskiden film alınır, banyo, fotoğrafçı dolaşılır ve çoğu hüsran sonuçla karşılaşılırdı. Oysa şimdi cep telefonlarından tabletlere kadar her yerde elimizin altında ve kolay olan fotoğraf çekmek işi, sosyal medyanın da etkisiy ile her alanı sarmış durumda. Birbirimize bakmıyoruz, fotoğrafımızı çekiyoruz.


YAZI: Kamuran Akdemir
YASAL UYARI: İçeriğin kopyalanması yasaktır. İçerik, sadece gecce’ye link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

Bunlarda ilginizi çekebilir: