ANKETTEN ŞAŞIRTICI SONUÇ ÇIKTI

Orta yaşlı kadınlar arasında yapılan araştırmalara göre kadınlar, gençlik dönemlerinde yaşadıkları cinselliğin daha yoğun olduğu ortaya çıktı. Araştırmaya katılan kadınların yüzde 56'sı ise seks hayatlarının gençliğe oranla şimdi çok daha eğlenceli olduğunu belirtti.

Magazin

ANKETTEN ŞAŞIRTICI SONUÇ ÇIKTI Araştırma, 20'li ve 30'larında olan kadınların ayda ortalama 10.4 defa seks yaptığını gösterirken, bu oran, yaşları 40 ile 60 arasında değişen kadınlarda ayda 4 buçuğa düştüğünü tespit etti.

Kendilerini hangi yaşta en seksi hissettiği sorularına ise verilen cevap ortalama 34 olarak ifade edildi.

Seks terapisti Dr.Catherine Hood, 'İlerleyen yaşlarda insanların gençlere göre daha ender seks yaptığı, cinsel hayatlarının giderek azaldığı bilinen bir gerçektir.Bu araştırma bunu tam olarak doğruluyor' açıkamasında bulunuyor:

'Ancak görünen o ki, kadınlar orta yaşlarında bile sevişmekten zevk alıyor.'

'Kadınların zamanla seksüel ihtiyaçları, libidoları ve hayat tarzları değişiyor.Bu da yaşlı kadınların seksten aldıkları hazzın farklılaşmasına neden oluyor.Ama belirgin bir neden söylemek zor.'

Araştırma bin 31 kadın arasında yapıldı, kadınlardan cinsel hayatlarının kalitesi ve niteliği soruldu.
YASAL UYARI: İçeriğin kopyalanması yasaktır. İçerik, sadece gecce’ye link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

Bunlarda ilginizi çekebilir: