ANLATSAM YER YERİNDEN OYNAR

Çarkıfelek programını sunan Mehmet Ali Erbil, oyuncu sorusunun cevabı olan ‘Ali Poyrazoğlu’nun adının panoda belirmesinin ardından konuşmasıyla tartışma yaratacak sözler söyledi.

Magazin

ANLATSAM YER YERİNDEN OYNAR Mehmet Ali Erbil, Poyrazoğlu'nun çok değerli bir tiyatro sanatçısı olduğununu belirterek ' Vizyonu çok geniştir. Üç tane lisan bilir. Acayip kültürlüdür. Ben konservatuvarda öğrenciydim. Daha 17 yaşındayım filan. O zamanlar gelip Ali'nin evinde kalıyordum. Babam ise çıldırıyordu niye Ali'lerde kalıyorum diye. Çok eğleniyorduk, Korhan Abay ve Ali Poyrazoğlu filan. Ben de ondan sonracığıma, ben de o arada onların tiyatrosunda -böyle arkalarda figüran, migüran oyuna onların tiyatrosunda- çıkıyordum her gecce. Her gecce çıkıyordum onlarla, gırgır şamata. Ay ne günlerdi onlar.

Ali ile Korhan o zamanlar iyi arkadaştılar. (gülüşmeler oluyor, Mehmet Ali Erbil etrafı süzüyor) Ben anlamıyordum o zamanlar çok kücük olduğum için, o işleri. Ben onların çocukları gibiydim. Daha bende ne hikayeler var. Bir anlatsam yer yerinden oynar. Çocukları gibiydim. Rahmetli babam da çok ürkerdi onların evinde kalıyorum, ‘ay çocuğuma bir şey olacak’ diye. Allah rahmet eylesin. Ama kapı gibi çıktım. Gördüğünüz gibi kapı gibi çıktım. Girdiğim gibi çıktım. Kulakları çınlasın Ali'ciğimin.”

Bunlarda ilginizi çekebilir: