Annelerin bebeklere zararı!

Alkol ya da uyuşturucu kullanmasının bebeklerinin eşcinsel ya da biseksül olma olasılığını artırdığını iddia etti.

Yaşam

Annelerin bebeklere zararı! Amsterdam Üniversitesi’nde görev yapan Profesör Swaab ayrıca hamilelikleri süresince yoğun trafik kirliliğine maruz kalan anne adaylarının bebeklerinin otizme yakalanma riskinin önemli oranda arttığını ve IQ puanının düştüğünü de söyledi. Bulgularını “We are our brains” adlı son kitabında yayınlayan Profesör Swaab, Sunday Times gazetesine konuyla ilgili verdiği röportajda “Beynin gelişimi öylesine hassas bir süreç ki, hamilelik sırasında bir anne adayının yediği doğal olmayan en ufak şey bebeğin beynini değiştirebilir” dedi.

KIZ ÇOCUKLARINDA LEZBİYENLİK GÖRÜLÜYOR
Akademisyen iddialarına kanıt olarak 1939-60 yılları arasında hamilelikleri boyunca sentetik östrojen kullanan kadınlar ve çocukları üzerine yapılan incelemeleri gösterdi ve bu kadınların kız çocukları arasında lezbiyenlik ve biseksüelliğin toplumun geri kalanından çok daha yoğun olduğunun tespit edildiğini belirtti.

ERKEK BEBEKLERDE DE GÖRÜLEBİLİYOR
Swaab “Tüm incelemelerimiz hamilelik sırasında nikotin ya da sentetik hormonlara maruz kalan annelerin kızlarının eşcinsel olma olasılığının arttığını gösteriyor” dedi. Araştırmacı, anne karnındaki fetüsün cinsel eğilimleri belirlenirken bazen annenin kontrolü dışındaki kimyasal tepkimelerin de devreye girdiğini belirterek “Bir çok abisi olan erkek bebeklerin eşcinsel olma olasılığının arttığı bir gerçek. Bunun nedeninin annenin bağışıklık sisteminin önceki hamilelikleri sırasında erkeklik hormonlarına karşı bir savunma mekanizması geliştirmiş olması olduğuna inanıyoruz” dedi. hürriyet.com.tr
YASAL UYARI: İçeriğin kopyalanması yasaktır. İçerik, sadece gecce’ye link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

Bunlarda ilginizi çekebilir: