Annesi olmalı bir kadının...

Önce ben evlattım o anne. Şimdi o evlat ben anne...

Kadın

Annesi olmalı bir kadının... Yaşı kaç olursa olsun başında annesi olmalı bir kadının. "Onu yeme bunu ye, onu giyme bunu giy, kendini bakmıyorsun şu sütü iç, az gülüyorsun, çok konuşuyorsun, boşuna düşünüyorsun…" diyen.

Çünkü kadınlar çevrelerine, işlerine, eşlerine ve çocuklarına yeteceğim derken en son ve en az kendine bakan varlıklardır. Bazen canın hiçbir şey yapmak istemese bile gaz verip sana yaptırabilen annendir. Derdini dinleyen, çözüm üretebilen hiçbir şey yapmasa da güç verebilen... Bu yüzden yaşı kaç olursa olsun bir kadının bir anneye ihtiyacı vardır. Belki erkeklerin de öyle ama onların önceliklerinde kendileri son sıraya gelmediğinden ve zaten onlara annelik yapan bir partnerleri olduğundan bu durum kadınlar için daha önemlidir.

Kaç kişi ayağını sıcak tut diye zorla çorap giydirir sana mesela? Kaç kişi tadı berbat o çayları içirebilir? Kaç kişi seni karşılık beklemeden sevebilir? Kaç kişi gece kalkıp üzerini örtebilir? Kaç kişi sana doğruyu öğretebilir?

Kendi annelik vazifen de bunların içinde, senin annenin vazifesi de… Unutma; annen senin aynandır. Kaç kişi seni kucağına sarıp ısıtabilir? Bunları düşünmek, iyi bir anne olmak ve annelerin kıymetini bilmek dileği ile.

YAZI: Kamuran Akdemir
YASAL UYARI: İçeriğin kopyalanması yasaktır. İçerik, sadece gecce’ye link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

Bunlarda ilginizi çekebilir: