Antalya'da ilk suda doğum!

(DHA) - ANTALYA'da Rus asıllı Türk vatandaşı Elena Kaya, suda doğum havuzunda, önceki gün Liza adı verilen sağlıklı bir kız çocuğu dünyaya getirdi.

Yaşam

Antalya'da ilk suda doğum! Kadın hastalıkları, doğum ve çocuk sağlığı konularında hizmet veren özel cerrahi tıp merkezi statüsünde faaliyet gösteren Özel Jinefem Tıp Merkezi'nde gerçekleştirilen doğum, Akdeniz bölgesinde suda ilk doğum oldu. İstanbul ve Ankara'da birkaç hastanede suda doğum uygulandığı belirtildi.


Arkadaşlarının tavsiyesiyle bu yöntemi denediğini belirten Elena Kaya, "Gerçekten de söylendiği gibi çok rahat bir doğum oldu. İlk etapta çocuğun suda boğulabileceği endişesi taşıyordum. Ancak bu endişemi hem doktorların telkini hem de bulunduğum ortamın rahatlığından dolayı yendim. Bundan sonra da çocuk sahibi olursam aynı yöntemi deneyeceğim" dedi.

Suda doğumu takip eden Opr. Dr. Havva Yılmaz, başta Amerika ve İngiltere olmak üzere Rusya ve Avrupa ülkelerinde suda doğumun yaygın bir yöntem olarak uygulandığını, Türkiye'de ise bu kültürün yeni yeni oluşmaya başladığını söyledi.
YASAL UYARI: İçeriğin kopyalanması yasaktır. İçerik, sadece gecce’ye link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

Bunlarda ilginizi çekebilir: