Antalya'da Kuzey Kore sergisi!

Türkiye’nin ilk EXPO’su “EXPO 2016 Antalya”da kültürel unsurlarını yansıtan sergi ile yer alan Kuzey Kore, büyük beğeni topluyor.

Kültür-Sanat

Antalya'da Kuzey Kore sergisi! Dış dünyaya kapalı bir yaşam süren Doğu Asya ülkelerinden Kore Demokratik Halk Cumhuriyeti, EXPO 2016 Antalya’da dünyaya açıldı. EXPO 2016’da iç ve dış mekân bahçelerinde Kuzey Kore’ye ait birçok kültürel unsurun tanıtımı yapılırken, en dikkat çekici unsur ise sergilenen pullar oldu.

Türkiye’nin ilk EXPO’su “EXPO 2016 Antalya”nın resmi katılımcıları arasında yer alan Kuzey Kore, açtığı stantlarda birbirinden özel ve ilginç pul koleksiyonları sergiliyor. Koleksiyoncuların ilgi gösterdiği pullar tek tek ya da albüm olarak satın alınabiliyor. Satışı yapılan pullar arasında EXPO 2016 Antalya anısına yaptırılan pullarda yer alıyor.


EXPO 2016 Antalya’ya katılım sağlayan Kore Demokratik Halk Cumhuriyeti’nden gelen pullar, ülkenin tarihini, yaşamını, doğal ve kültürel kaynaklarını yansıtıyor. Meraklıların ilgisini çekecek pullar arasında ülkeye özgü kuşları, hayvanları, çiçekleri, orkideleri anlatan pul albümlerinin yanı sıra Koreli sanatçıların resimlerinden oluşan pul koleksiyonu da ilgi görüyor. Kore Demokratik Halk Cumhuriyeti’nin 70 yıllık tarihini anlatan pul albümü ise adeta ülke tarihine ışık tutuyor.

Kore Demokratik Halk Cumhuriyeti’nin yelpaze, ülkeye özgü kolye ve bileziklerin yanı sıra yerel kıyafetler giyen bebekler ve kartpostallar da sergileniyor.
YASAL UYARI: İçeriğin kopyalanması yasaktır. İçerik, sadece gecce’ye link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

Bunlarda ilginizi çekebilir: