ANTALYA'DAKİ BU OLAY HERKESİ ŞOKE ETTİ!

“Kızımı 5 milyara sattım. Parasını peşin aldım. İmza Osman Y.” 12 yaşında fotoğraflı bir ‘sözleşmeyle’ babası tarafından satılan çocuğun dramını öğretmeni ortaya çıkardı.

Magazin

ANTALYA'DAKİ BU OLAY HERKESİ ŞOKE ETTİ!
Antalya’da şimdi 18 yaşında olan E.Y., iddiaya göre 2006 yılında, henüz 12 yaşındayken babası Osman Y. tarafından, oğlunun çalıştığı inşaat malzemeleri satan Yusuf A.’ya 5 bin lira karşılığında satıldı. Küçük kızın babası ile işadamı arasında yapılan satış, sözleşmeyle de imza altına alındı. E.Y.’nin vesikalık fotoğrafının yapıştırıldığı sözleşmeye, “Kızımı 5 milyar liraya (5 bin TL) sattım. 12 Şubat 2006 tarihi itibariyle kızım E.Y.’yi Yusuf A.’ya teslim ediyorum. Parayı peşin aldım. Yukarıdaki tarihten itibaren Yusuf A.’nın kontrolünde olacaktır. Baba olarak rıza gösteriyorum’ dedi. İmzalandı” diye yazıldı.

Eşinden ayrıldığı belirtilen 4 çocuk babası Yusuf A., küçük kızı ilk olarak Kemer’de bir otele götürdü ve tecavüz etti. İşadamının evinde tutulan ilköğretim 6’ncı sınıf öğrencisi E.Y.’nin, okullar açılınca durumu öğretmene anlatmasıyla satış ve tecavüz ortaya çıktı. Rehberlik öğretmeninin sınıfa, “Canınızı sıkan bir olayı yazarak anlatın” sorusu üzerine ağlayarak sınıftan kaçan E.Y., tuvalete saklandı. Peşinden giden öğretmen, E.Y. ile konuştu. E.Y., ağabeyinin patronuna babası tarafından satıldığını söyleyip, Yusuf A.’nın kendisine tecavüz ettiğini anlattı. Öğretmenleri tutanak hazırlayarak olayı polise aktardı. Soruşturmanın ardından dava açıldı. Dava dosyası, 2006’dan bu yana mahkemeler arasında dolaşıp durdu. Sonunda dava Antalya 1’inci Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülmeye başlandı. Bu kez taraflar bulunamadı. Genç kızın Sivas’a göç eden babası, talimatla alınan ifadesinde, Yusuf A.’dan şikâyetçi oldu. Tutuksuz yargılanan Yusuf A. da bulundu ve olaydan 6 yıl sonra ilk kez önceki gün hâkim karşısına çıktı. Duruşmada “Kıza bir şey yapmadım. Otele götürmedim. İspatlasınlar” diyen Yusuf A.’ya hâkim daha önce tanık olarak dinlenen otelin resepsiyon görevlisi Hakan C. ile sorumlusu Mustafa Ö.’nün ifadelerini okudu.

Bize ‘kızım’ dedi

Otel çalışanlarının, “Bu kişi otelimize yanındaki küçük kız çocuğu ile geldi. Kimlik sorduğumuzda, kendi kızı olduğunu ve nüfus cüzdanını yanında getirmediğini söyledi. Küçük kız da suskun durunca biz de gerçekten kızı zannederek odayı kendisine kiraladık. Bununla ilgili defter kaydımız mevcuttur” ifadesi için ne diyeceği sorulan Yusuf A., “Otele gittim ama kız yoktu” dedi. Hâkim, Yusuf A.’nın tutuklanmasına karar vererek duruşmayı erteledi.

‘Kızımı derin devlet adına eğitecekti’

BABA Osman Y.’nin savcılık ifadesi şöyle: “Oğlum İsmail Y., bu adamın yanında çalışıyordu. İtibarlı bir işadamıdır. Yaz aylarında kızım da, onun hırdavat ve inşaat malzemeleri satan dükkanında çalışmaya başladı. Bir gün bana ‘Ben derin devlet için çalışıyorum. Senin kızında iş var. Onu okutmak ve eğitmek istiyoruz’ dedi. Kızımı zaman zaman alacaklarını ve eğiteceklerini söyledi. Hatta bana derin devlet adına bazı kâğıtlar da imzalattı. Ben kızımı satmadım. Onu zaman zaman çağırıp, götürüyordu.”

Kurtarmak için aldım

YUSUF A. savcılık ifadesinde şunları söyledi: “Osman Y., yeni ev almıştı. Bir gün benim yanıma geldi ve kızını satması gerektiğini söyledi. Ben de kızı kurtarmak için 5 milyar verdim. Yarın başım belaya girer diye de satış sözleşmesi yaptım ve babasına imzalattım. Kızı da imzaladı. Ben yardımcı olmaya çalıştım.”
YASAL UYARI: İçeriğin kopyalanması yasaktır. İçerik, sadece gecce’ye link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

Bunlarda ilginizi çekebilir: