Antalya’nın ilk ödülleri açıklandı

Antalya Televizyon Ödülleri kapsamında yer alan Onur Ödülleri bu yıl Halit Kıvanç, Seyfi Dursunoğlu ve Can Akbel’e verilecek.

Kültür-Sanat

Antalya’nın ilk ödülleri açıklandı Televizyon izleyicilerinin yakından tanıdığı Halit Kıvanç, Dursunoğlu ve Akbel’e ödülleri 27 Nisan Cumartesi günü Mardan Otel’de düzenlenecek ödül töreninde sunulacak.

Antalya Büyükşehir Belediyesi ve Antalya Kültür Sanat Vakfı (AKSAV) tarafından düzenlenen Antalya Televizyon Ödülleri, her yıl Türk televizyon sektörüne önemli katkılarda bulunmuş, halkın takdirini ve beğenisini kazanmış, toplumsal sorumluluk bilinciyle görev yapan kişi ve kurumlara onur ödülü sunuyor.

BEYAZ CAMIN ÖNCÜ SANATÇILARI

4. Antalya Televizyon Ödülleri’nin onur konuklarından Halit Kıvanç haber ve spor spikerliği yanında sunucu, gazeteci, yazar, yönetici olarak sayısız başarılara imza attı. 200’ün üzerinde ödülle ödüllendirilen Halit Kıvanç, radyo ve televizyon
dünyasının efsaneleri arasına adını yazdıran isimlerin ilk sıralarında yer aldı.

Seyfi Dursunoğlu, “Huysuz Virjin” tiplemesiyle kimsenin söyleyemediklerini söyleyerek büyük takdir topladı. Sahne şovlarındaki esprili tarzıyla, tabu olarak görülen birçok konunun üzerine gitmesi ününü ülkeden ülkeye yaydı. Dursunoğlu,
15 milyon TL tutarındaki mal varlığını bağışlayacağını açıklayarak, sosyal sorumluluk sahibi bir sanatçı olarak belleklerdeki yerini aldı.

Haber spikerliğinin duayen ismi Can Akbel, televizyon dünyasında ilklere imza atan bir başka isim. Televizyon haberciliğinde özgün bir yere sahip “Güne Bakış” programıyla izleyiciyi uzun yıllar TRT ekranlarına kilitleyen Can Akbel, Bahçeşehir ve Kadir Has Üniversiteleri Radyo-TV Sinema Bölümleri'nde öğretim görevlisi olarak
deneyimlerini genç nesillere aktardı.

Beyaz camın üç ustası, televizyonun gelişimindeki bu öncü rolleri dikkate alınarak Antalya Televizyon Ödülleri tarafından onur ödülüyle taçlandırıldı.

Bunlarda ilginizi çekebilir: