App Store 1.7 milyar dolara dayandı

Apple'ın uygulama mağazası App Store, sadece tek bir aylık geliri ile bile rakiplerini kıskandırıyor.

Yaşam

App Store 1.7 milyar dolara dayandı Uygulama mağazası App Store'un şirkete büyük kazanç sağladığı zaten bilinen bir gerçek. Ama bu kazancın her geçen gün biraz daha büyüyor olması, mağazanın başarısını kanıtlayan en önemli gösterge.

Apple'ın temmuz ayında uygulamalardan elde ettiği gelir 1.7 milyar dolar olarak açıklandı. Daha da iyisi, şirketin, çok güçlü olmadığı Çin pazarında bile, App Store üzerinden yapılan işlemlerde büyük bir artış yaşamış olması.

Apple'ın yalnızca temmuz ayında uygulamalardan elde ettiği gelirin 1.7 milyar dolar değerinde olduğunun açıklanması elbette şirkette sevince neden olurken, öte yandan dev şirketin geliştiricilere katkısı da büyük. Apple'ın geliştiricilere ödediği para toplamda 33 milyar dolara ulaşırken, yalnızca bu yıl 8 milyar dolarlık ödeme gerçekleştirmiş. Bu da Apple'ın iOS ekosisteminin hem Apple'a hem de geliştiricilere büyük miktarda katkıda bulunduğunun bir ispatı niteliğinde.
YASAL UYARI: İçeriğin kopyalanması yasaktır. İçerik, sadece gecce’ye link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

Bunlarda ilginizi çekebilir: