Apple, iWatch için özel batarya üretecek

Apple’ın 2014 sonuna doğru piyasaya sürmesi beklenen akıllı saati iWatch hakkındaki iddialar, yeni bir gelişmeyle iyice güçlendi. Apple’ın, birkaç ay önce iWatch için ‘kıvrımlı batarya’ patenti başvurusu yaptığı ortaya çıktı.

Yaşam

Apple, iWatch için özel batarya üretecek Apple’ın giyilebilir akıllı teknolojiler alanındaki öncüsü olması beklenen iWatch, birçok analistin öne sürdüğü gibi uzun süredir üzerinde çalışılan bir proje olabilir.

Mashable sitesinin verdiği bilgiye göre, Apple, Ocak ayında ABD Patent ve Ticari Markalar Ofisi’nden elektronik ürünlerde kullanılacak ‘köşeleri kıvrımlı bir batarya için’ patent aldı.

Apple’ın mevcut hiçbir ürünü için yeni bir batarya tasarlamasına gerek olmadığı gerçeği, bataryanın iWatch için geliştirildiği düşüncesini doğurdu.

Patent başvurusunda yer aldığı belirtilen bilgiye göre, Apple, ‘bataryanın uçlarının kıvrımlı olması için nasıl bir üretim prosedürü gerektiğini’ açıkladı.

OPTİMUM ALAN KULLANIMI

Açıklamada,“Batarya hücresi, etkin kaplamaya sahip bir katot, bir ayırıcı ve etkin kaplamalı bir anot içeren yüzeylerden oluşuyor... Hücre ayrıca, yüzeyleri kaplayan esnek bir yuva içeriyor” bilgisi verildi.

Apple, bataryanın kıvrımlı şeklinin oluşturulması konusunda da bilgi verdi: “Batarya içindeki yüzeylere, 85 derece sıcaklıkta kıvrımlı tabakalar kullanılarak milimetre kare başına en az 0.13 kilogram kuvvet uygulanmasıyla, batarya hücresinde kıvrım oluşturulabilir.”

Apple, kıvrımlı batarya kullanılmasının ana sebebini ise “alanın etkin olarak kullanılabilmesini sağlamak” olarak belirtti.
YASAL UYARI: İçeriğin kopyalanması yasaktır. İçerik, sadece gecce’ye link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

Bunlarda ilginizi çekebilir: