Apple’dan WhatsApp Sticker darbesi!

Whatsapp, ekim ayında yayınlamış olduğu güncelleme ile birlikte Android ve iOS için WhatsApp Sticker özelliğini kullanıma sunmuştu. Ancak Apple, WhatsApp için hazırlanan tüm çıkartmaları App Store üzerinden henüz bilinmeyen bir nedenden dolayı kaldırdı.

Yaşam

Apple’dan WhatsApp Sticker darbesi! Popüler mesajlaşma platformu WhatsApp, ekim ayında yayınlamış olduğu güncelleme ile birlikte Android ve iOS için WhatsApp Sticker özelliğini kullanıma sunmuştu. Fakat bugün yaşanılan bir gelişme ile birlikte Apple, WhatsApp için hazırlanan tüm çıkartmaları App Store üzerinden henüz açıklanmayan bir nedenden dolayı kaldırdı. Böyle bir hamlenin neden yapıldığı bilinmese de, WABetaInfo tarafından yayınlanan bir rapora göre söz konusu bu durum hakkında iki farklı ihtimalin olduğu düşünülüyor.

Bu nedenlerden ilki, App Store üzerinde birbirine benzer birçok Sticker uygulamasının yer alıyor olması. İkinci en büyük neden ise, Apple‘ın iMessage uygulamasında yer alan benzer Sticker tasarımlarının, WhatsApp tarafından kullanılmasına izin verilmediğinden dolayı böyle bir gelişme yaşandı.

Bunlarda ilginizi çekebilir: