ARAP DÜNYASINDA OLAY YARATIYOR

Arap dünyasında büyük bir tartışma yaratan Gümüş ve Ihlamurlar Altında isimli dizinin finalleri reyting rekorları kırdı.

Magazin

ARAP DÜNYASINDA OLAY YARATIYOR MBC televizyon kanalının yaptığı açıklamaya göre 30 Ağustos’ta son bölümü yayınlanan Gümüş dizisini 85 milyon kişi, Ihlamurlar Altında isimli diziyi ise 67 milyon kişi izledi.

29 Mart tarihinde yayına giren Gümüş dizisi 'Nur' adıyla Arap izleyiciye ulaşmıştı. Dizinin baş oyuncuları Kıvanç Tatlıtuğ ile Songül Öden, Ortadoğu’nun yeni idolleri olmuştu. ’Nur’ izlenme rekorları kırarken dini otoriteler, diziyi ’habis’ ilan etmişti. Hatta önceki gün Suudi dini otoriteler, bu dizileri oynatan uydu kanallarının sahiplerinin katlinin vacip olduğuna hükmetmişti. MBC’den Mazen Hayek, '30 Ağustos’taki dizi finali, tüm rekorları kırdı. Şimdiye kadar görmediğimiz bir sosyo-kültürel fenomen yaşandı. Gazetecilerin, Ortadoğu’dan iyi haberler verebildiği ender bir gün yaşandı' dedi.


YASAL UYARI: İçeriğin kopyalanması yasaktır. İçerik, sadece gecce’ye link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

Bunlarda ilginizi çekebilir: