Arda Turan-Berkay davası ertelendi!

Futbolcu Arda Turan ve şarkıcı Berkay Şahin, aralarındaki kavganın ardından ilk kez karşı karşıya geldi. Hapis istemiyle yargılanan iki isim hakim karşısına çıktı. Mahkeme heyeti duruşmayı 19 Haziran'a erteledi

Magazin

Arda Turan-Berkay davası ertelendi! 3 ay önce Arda Turan ve şarkıcı Berkay Şahin, Emirgan'da gittikleri eğlence mekanında kavga etmişti. Arda'nın Berkay'ın karısı Özlem Ada Şahin'e sarkıntılık ettiği iddiasıyla çıkan tartışma kavgaya dönüşmüş, futbolcu şarkıcının burnunu kırmıştı. Kavga sonrası Arda Turan, belindeki tabancayla Berkay'ın tedavi gördüğü hastaneye gitmişti.

Görüntülerin yayınlanmasıyla birlikte Arda Turan'a tepkiler artarken Berkay geri adım atmamış ve yaşanan olaya ilişkin iddianame, İstanbul 41. Asliye Ceza Mahkemesi tarafından kabul edilmişti. Mahkeme; futbolcunun, ‘cinsel taciz’, ‘kasten yaralama’, ‘Korku, kaygı veya panik oluşturabilecek tarzda silahla ateş etme’, ‘ruhsatsız silah bulundurma’ suçlarından 12,5 yıla, Berkay Şahin'in ise 2 yıla kadar hapsini istemişti.

ARDA TURAN'IN TALEBİNE HÂKİMDEN RET
İstanbul Adalet Sarayı'ndaki İstanbul 41. Asliye Ceza Mahkemesi'nde görülen duruşmada Arda Turan'ın avukatları duruşmanın içeriğinin yasaklanması talebinde bulundu. Berkay Şahin ve eşi Özlem Şahin ise bu talebin reddini talep etti. Mahkeme Arda Turan'ın talebini reddederek savunmasını sordu.

İDDİALARI REDDETTİ
Arda Turan, savunmasını yazılı olarak sundu. Berkay'ın avukatları ifadeyi sözlü olarak dinlemek istedi. Turan da bunun üzerine 'kolum çarptı iddialarını kabul etmiyorum, karşı tarafın söyledikleri iftira' dedi. Berkay da 'Arda yalan söylüyor, eşime çok güzelsin evli olmasan ya da olmasam seni kaçırmazdım' ifadesini verdi.

'YILLIK GELİRİM 300 BİN EURO'
Arda Turan yıllık gelirini 300 bin Euro olarak bildirdi. (Kaynak: posta.com.tr)
YASAL UYARI: İçeriğin kopyalanması yasaktır. İçerik, sadece gecce’ye link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

Bunlarda ilginizi çekebilir: