Arda Turan'dan anlamlı mesaj

Atletico Madrid takımın yıldız futbolcusu Arda Turan, takımı adına Azerbaycan'ın Hocalı kasabasında Ermeniler tarafından gerçekleştirilen katliamı kınayan ve dünya barışını destekleyen bir video mesaj yayınladı.

Diğer Haberler

Arda Turan'dan anlamlı mesaj Atletico Madrid takımın yıldız futbolcusu Arda Turan, takımı adına Azerbaycan'ın Hocalı kasabasında Ermeniler tarafından gerçekleştirilen katliamı kınayan ve dünya barışını destekleyen bir video mesaj yayınladı.

Turan elinde siyah bantlı formasıyla seslendirdiği mesajda '' Atletico Madrid ailesi olarak Hocalı'da hayatını kaybeden vatandaşları saygıyla anıyoruz. Azerbaycan halkının acısını paylaşıyoruz. Bütün halkların birbirini anlayabileceği barış içinde bir dünya diliyoruz.''dedi. Söz konusu görüntülü mesaj Azerbaycan'ın Premier Ligi takımlarından FC Baku takımının resmi internet sitesinde de yayınlandı. Atletico Madrid geçtiğimiz hafta La Liga'da karşılaştıkları Osasuna ile maçada Hocalı soykırımı kurbanlarının anısına sahaya siyah bantla çıkmışlardı.

Ermeni askerlerinin 26 Şubat 1992 tarihinde Hocalı'da geçekleştirdikleri katliamda 106'sı kadın, 83'ü çocuk olmak üzere toplam 613 kişi hayatını kaybetmişti.

Video yüklenemedi...

YASAL UYARI: İçeriğin kopyalanması yasaktır. İçerik, sadece gecce’ye link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

Bunlarda ilginizi çekebilir: