Argan yağının faydaları!

Adını son zamanlarda sıkça duyduğumuz, kozmetik ürünlerin içerisinde de yer alan argan yağının cilde ve saça ne kadar faydalı olduğunu biliyor muydunuz? İçerisinde bulundurduğu mineraller sayesinde besleyici özelliği bulunan argan yağının bilinmeyen faydalarını sizler için araştırdık.Peki argan yağının faydaları neler? İşte argan yağı hakkında tüm merak edilenler!

Kadın

Argan yağının faydaları! Çatlamış Dudakları Pürüzsüz Hale Getirir
Argan yağının faydaları arasında dudak bakımı da bulunmaktadır. Saça ve cilde çok fyda sağlayan argan yağı aynı zamanda çatlamış dudakları da tedavi etmektedir. Nemsizlikten kuruyan dudaklarınızı yumuşak ve pürüzsüz bir hale getirmek için kullanabilirsiniz. 1 damla kadar argan yağını dudaklarınıza sürün ve etkisini test edin.

Cildi nemlendiriyor
Argan yağı cilt için epeyce etkili bir nemlendiricidir. Sadece avucunuza 1-2 damla alıp sonra yüzünüze uygulamak yeterli olacaktır. Masaj yaparak cildinize ve boynunuza uygulayabilirsiniz. Bu yağ sayes,nde hem cildinizi nemlendirecek hemde kırışıklıkları gidermeye yardımcı olacaktır. İçerisinde bulunan vitaminler sayesinde cildinizin ışıl ışıl olmasını sağlayacak.

Cilt yaşlanmasına karşı cildi koruyor
Cilde parlaklık vermesinin yanı sıra aynı zamanda kırışıklık oluşumunu da yavaşlatmaktadır. Yüksek antioksidan içeriği sayesinde cildinizi yaşlanmanın etkilerine karşı korur. Serbest radikallere karşı savaşarak cildinize bir kalkan oluşturur. Cİldin kaybettiği elastikiyetini geri kazandırarak gergin bir görünüm kazanmasını sağlayacaktır.

Akne Ve Sivilceleri Tedavi Ediyor
Argan yağı, kanıtlanmış bir sebum (cilt tarafından üretilen doğal yağ) azaltma etkisine sahiptir. Gözeneklerin tıkanmasıyla oluşan sivilce ve aknelerin tedavisinde de kullanılan bu yağ, cildinizdeki hasar görmüş hücreleri tedavi etmeye yardımcı olmaktadır.

Şaçı Güçleştirme
Argan yağı saç derisini ve saçı nemlendirerek kuru saçlardan kaynaklanan kepek benzeri şikayetleri engelleyebilir. Saç diplerine iyi gelir, saçı canlandırır, onarır ve böylelikle saçların daha canlı ve gür görünmesinin sağlar. Haftada sadece 1 kere argan yağı maskesi saçlarınızı gürleştirmek için etkili olacaktır.

Bunlarda ilginizi çekebilir: