Arjantin kültürü İstanbul’a taşındı!

Kültürel diplomasınin ülke tanıtımındaki önemi üzerine her yıl farklı organizasyonlar düzenleyerek ülkemizde yaşayan yabancı misafirleri kültürlerarası iletişim etkinliğinde bir araya getiren Anatolia Organizasyon, yine önemli bir işe imza attı.

Kültür-Sanat

Arjantin kültürü İstanbul’a taşındı! Anatolia Organizasyon tarafından Beşiktaş Belediyesi ve Kadir Has Üniversitesi işbirliğiyle “Kültürel Diplomasinin Önemi, Arjantin & Türkiye Kültürel Etkinliği”, Beşiktaş Fulya Sanat Merkezi’nde gerçekleştirildi.

Etkinlikte, kültürel diplomasinin ülke tanıtımındaki önemine vurgu yapıldı.

Anatolia Organizasyon Başkanı Eda Özcan, etkinlik öncesi bir konuşma yaptı. Özcan, “Kültürel diplomasi, kültürlerarası iletişimde en önemli araçlardan biridir. Ülkelerin uluslararası alanda kazandıkları sanat, bilim, spor, sosyal yasam ve is dünyasındaki başarılarının ülke tanıtımına sağladığı en önemli katma değerler bütünüdür. Bu etkinlikte turizm, sanat ve iş dünyasındaki ikili faaliyetlerin ülke tanıtımını nasıl güçlendirdiğini ve iki ülke arasındaki kültürlerarası iletişimde önemini vurguluyoruz. Arjantin’de çok sevilen Türk dizilerinin başarısı, gelişen turizm ilişkileri ve ticaret ilişkileri en yetkili bakamlarca izleyicilerimiz ile paylaşılmaktadır” dedi. Özcan, kendilerine destek olan kurum ve kişiler başta olmak üzere katılımcılara teşekkür etti.

Tango şovları ve Türk halk danslarının birbirinden güzel performanslarının sergilendiği programda, Arjantin kültürünün âdete İstanbul’a taşındığı görüldü. Etkinlikte, İstanbul’da yaşayan yerli ve yabancı davetliler keyifli dakikalar geçirdiler.

Program sonunda emeği geçenlere çeşitli hediyeler ve ödüller verildi.Bunlarda ilginizi çekebilir: