Arka Sokaklar'ın güzel yıldızı Beril Kayar...

Podyumların tanınan isimlerinden Beril Kayar, fenomen haline gelen Arka Sokaklar dizisinde yaşama amacı adaleti sağlamak olan bir komiseri canlandırıyor. Güzel oyuncu, modellikten oyunculuğa geçişini, moda ve güzellik sırlarını Instyle’a anlattı.

Magazin

Arka Sokaklar'ın güzel yıldızı Beril Kayar... Model Beril Kayar’a başlarda podyumdan göz aşinalığımız vardı. Kariyer rotasını kırıp, Adını Feriha Koydum- Emir’in Yolu dizisine Zülal karakteriyle katıldıktan sonra, güzel ismin oyunculuğuyla da ekranda göz doldurduğunu söylemek mümkün. Kayar, hayatında bir seçim yaptığı bu süreci kendi cümleleriyle şöyle anlatıyor: “Açıkçası o dönem pilates eğitimi alıyordum ve pilates&dans stüdyosu açmayı amaçlıyordum. Tesadüfi bir şekilde modelliğe başladım, iki sene boyunca yoğun şekilde modellik yaptım, mesleki anlamda bendeki miadını doldurdu. Dolayısıyla bu alandaki varolan işlerimi hafifletip oyunculuk eğitimi almaya karar verdim. Aslında modellik yaptığım dönem itibariyle de sık sık oyunculuk teklifleri alıyordum ama eğitimim olmadan denemeye cesaret edemedim. Pek çok konuda olduğu gibi oyunculukla da alakalı hayal kurabilen biri değildim; ta ki Tony Gatlif filmleri izleyene kadar. Bugüne kadar en çok hayalini kurduğum şey kendisinin filmleri içinde yer almak oldu.”

Kovboy çizmeleri vazgeçilmezim

Dolgun, kıvrımlı fiziki özellikleri ve belirgin yüz hatlarına sahip olan güzel oyuncu ilk bakışta melez modelleri andırıyor. Pek çok yabancı modelin günlük yaşantısında gözlemlediğiniz doğallık, Beril Kayar’ın duruşu için de geçerli. Kendini iyi tanıyan, duruşunu net bir şekilde belirleyen ve hem mesleki anlamda, hem de karakter anlamında kendini çok iyi konumlandıran güzel oyuncu bu kararlılığını, modadaki tercihleri söz konusu olduğunda da korumayı başarıyor. “Modayı yakinen takip ettiğimi söyleyemem ama Maison Martin Margiela, Margaret Howell, Yoshi Yamamato, Ümit Benan, Stella McCartney gibi stillerine daima bayıldığım tasarımcıların ürettiklerine her zaman merak duyarım. Eklektik bir stilim olduğunu söyleyebilirim; yeniyle vintage olanı, maskülenle feminen parçaları karıştırmayı severim. Aksesuar olarak sadece şapka takarım ve kovboy çizmelerden vazgeçemem.”

Tonik yerine sirke kullanırım

Güzel oyuncu, doğuştan gelen özelliklerle gurur duymayı manasız bulduğunu söylerken sözlerini şöyle sürdürüyor: “Benim nezdimde, fiziksel denklemlerden ziyade mutlu, tutkulu ve zeki olan, kendine değer veren ve hayat ritmi olan insanlar güzeldir. Bakım sırlarıma gelince çok fazla kozmetik ürün kullanmamaya özen gösteririm, saçıma ve cildime evde meyve sebze maskeleri uygularım, sabahları mutlaka yüzüme buz kompresi yaparım ve genelde tonik yerine sirke kullanırım.”

FOTOĞRAFLAR İÇİN TIKLAYIN...
YASAL UYARI: İçeriğin kopyalanması yasaktır. İçerik, sadece gecce’ye link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

Bunlarda ilginizi çekebilir: