Arkas şampiyonluğunu İlan edecek mi?

Arkas şampiyonluğunu mu ilan edecek? Yoksa Halkbank pes etmeyip seriyi son maça mı taşıyacak? Acıbadem Erkekler Voleybol Ligi'ndeki şampiyonluk çekişmesinin 4. maçı bu akşam saat 19.00'da NTV Spor'da canlı olarak yayınlanacak.

Diğer Haberler

Arkas şampiyonluğunu İlan edecek mi? Acıbadem Erkekler Voleybol Ligi'nde şampiyon bugün belli olabilir! Final serisinin İzmir'de oynanacak dördüncü maçında ev sahibi Arkas Spor, Halkbank'ı yenebilirse seriyi 2-1'den 3-1'e taşıyıp şampiyonluğunu ilan edecek.

Arkas Spor ile Halkbank arasındaki kritik mücadele bugün saat 19.00'dan itibaren NTV Spor ve NTVSpor.net'ten canlı yayınlanacak.

Bu sezon Erkekler CEV Kupası ve Türkiye Kupası'nı müzesine götüren, ancak lig finalinde 2-1 geride bulunan Halkbank'ın ise kolay pes etmeye niyeti yok. Başkent temsilcisi bu maçta galip gelmesi durumunda seri son maça taşınacak. Yine İzmir'de oynanacak olan 5. ve son maç 1 Mayıs Çarşamba günü saat 19.00'dan itibaren yine NTV Spor ve NTVSpor.net'ten canlı izlenebilecek.
reklam

İki takım arasında buğüne kadar oynanan 3 maçın sonuçları şöyleydi:

1. Maç
Arkas Spor-Halkbank: 3-1
2. Maç
Halkbank-Arkas Spor: 1-3
3. Maç
Halkbank-Arkas Spor: 3-2

İKİ HASRETTEN BİRİ SONA ERECEK
Erkek voleybolunda 2005-06 ve 2006-07 sezonlarında üst üste 2 sezon şampiyon olan Arkas Spor, 5 sezondur mutlu sona ulaşamıyordu. İzmir ekibi Halkbank'ı bu maçta yenerek 5 yıllık özlemini dindirmeyi hedefliyor.

3. maçı kazanarak seriyi 2-1'e getirmeyi başaran Halkbank ise rakip sahada oynayacağı 2 maçı kazanarak filedeki 16 yıllık hasretini bitirmeyi amaçlıyor. 1991-92 sezonunda ilk şampiyonluğunu alan ve üst üste 5 sezon zirveyi bırakmayan Ankara temsilcisi 1995-96'dan sonra hiç şampiyonluk elde edemedi.

Bu sezon önce Erkekler CEV Kupası'nı kazanarak tarih yazan, ardından finalde Arkas'ı yenerek Türkiye Kupası'nı kazanan Halkbank, ligi de alarak 3'te 3 yapmak istiyor.

Bunlarda ilginizi çekebilir: