Arnon Milchan, Mossad ajanı mı?

'Her şeyi ülkem için yaptım ve bundan da gurur duyuyorum!'

Kültür-Sanat

Arnon Milchan, Mossad ajanı mı? Dünyaca ünlü İsrailli iş adamı ve Hollywood filmlerinin yapımcısı Arnon Milchan'ın İsrail'in gizli servisi Mossad adına casusluk yaptığı iddiaları ortaya çıktığından beri derin bir sessizlik hakimdi.

Meir Doron ve Joseph Gelman tarafından kaleme alınan "Confidential: The Life of Secret Agent Turned Hollywood Tycoon Arnon Milchan" isimli Milchan'ın biyografi kitabında ünlü yapımcının İsrail'in nükleer programı için ekipman satın alma amacıyla Mossad'ta çalıştığı yazıldı.

Kitapta Milchan'ın Mossad'a girişinin de mevcut Cumhurbaşkanı Şimon Peres tarafından olduğu da yazıldı. Milchan'ın daha önce de İsrail ajanı olduğu kamuoyuna sızmıştı. Ancak ünlü yapımcı sürekli bu iddiaları reddediyordu.

Hollywood'un başarılı yapımcısı Arnon Milchan, İsrail'in Channel 2 TV kanalında yayınlanan bir programa katıldı. Casusluk yaptığını itiraf eden Milchan, İsrail'in nükleer silah programı için gereksinim duyduğu iddia edilen teknolojileri satın almasına yardımcı olduğunu belirtti.

Milchan, "Dövüş Kulübü, Mr. and Mrs. Smith, Gece ve Gündüz" gibi filmlerin yapımcısı olarak biliniyor.
YASAL UYARI: İçeriğin kopyalanması yasaktır. İçerik, sadece gecce’ye link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

Bunlarda ilginizi çekebilir: