Art International iyi başlangıç yaptı!

Ziyarete açılan ArtInternational çağdaş sanat fuarının dün yapılan vip açılışına Cem Yılmaz da katıldı.

Kültür-Sanat

Art International iyi başlangıç yaptı! İstanbul ’un yeni çağdaş sanat fuarı ArtInternational, Pazar günü açıldı. VIP açılışı saat 14.00’te başlayan fuarı, yabancı konuklar saat 12.00’den itibaren gezmeye başladı. Özellikle Ortadoğu kökenli koleksiyoncuların ağırlıkta olduğu, kalabalık yabancı ziyaretçi kitlesinin ilgi gösterdiği ilk günkü açılıştan katılımcı galeriler de memnun gözüküyordu. İstanbul Bienali’nin de etkisiyle İstanbul’da bulunan dünya sanat çevrelerinden çok sayıda küratör, sanatçı, koleksiyoncu fuarın açılışında yer aldı.
Radikal’in görüştüğü Türkiyeli galeriler, son dakikaya kadar hazırlık telaşının sürdüğünü, ama mekanı aydınlık ve iyi düzenlenmiş bulduklarını, ilk günde tatmin edici satış rakamlarına da ulaştıklarını anlattı.
Açılışa katılan isimler arasında Cem Yılmaz, Komet, Bahadır Baruter, Mine Söğüt, Ansen, Leyla Alaton, Esra Ezcacıbaşı, Çiğdem Simavi, Kezban Arca Batıbeki, Ahmet Kocabıyık, Ömer Koç, Ender Mermerci, Halis Komili, Alev Komili, Zeynep Fadıllıoğlu gibi tanınmış sanatçı ve ‘sanatseverler’ de vardı.
Akşam 17.00’de fuarın açılışı, Haliç kıyısında yapıldı. Bugünden itibaren üç gün açık kalacak fuar 18 Eylül’de sona eriyor. Türkiye’den ve dünyadan 62 galerinin katıldığı fuar, kar amacı gütmeyen sanat kurumlarının çalışmalarına ve çeşitli performanslara da yer veriyor.

Radikal

Bunlarda ilginizi çekebilir: