Artık eskisi gibi değil!

Windows kullanıcılarının yakından bildiği, XP’nin yemyeşil alanlara sahip önyüklü duvar kağıdının fotoğrafının çekildiği yer, şimdilerde bir hayli farklı görünüyor.

Yaşam

Artık eskisi gibi değil! Bilgisayar ve Windows kullanıcısıysanız, XP’nin bir dönem her bilgisayarın ekranını süsleyen yeşil tepesini hatırlarsınız. Çoğu kullanıcının aşina olduğu “Bliss” isimli fotoğrafı çeken Charles O’Rear, o fotoğrafı nasıl çektiğini Cnet’e anlattı:

“Bir Haziran ayıydı. Yağmurun sıkça yağdığı o dönemde, fırtınanın yaklaştığı bir günde yolculuk yapıyordum. Kaliforniya’da yolu seyrederken bu muhteşem doğa görüntüsünü yakaladım. Birkaç beyaz bulutun ve yeşil bir tepenin yer aldığı görüntüyü hemen fotoğrafladım.”

O’Rear, o yemyeşil tepenin olduğu fotoğrafı 1996 yılında çekti. Peki O’Rear, fotoğrafı 1996 yılında değil de bugün çekseydi nasıl bir görüntü elde ederdi? İşte o ünlü tepenin bu yıl çekilmiş bir fotoğrafı:

YASAL UYARI: İçeriğin kopyalanması yasaktır. İçerik, sadece gecce’ye link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

Bunlarda ilginizi çekebilir: