''AŞIK OLUNCA HERŞEYİ UNUTUYORUM''

Genç oyuncu Saadet Işıl Atasoy, 'Aşık olunca her şeyi herkesi unutuyorum' dedi.

Magazin

''AŞIK OLUNCA HERŞEYİ UNUTUYORUM'' Yumurta filminde canlandırdığı Ayla karakteriyle Saraybosna Film Festivali ve Şili Valdivia Film Festivali'nde 'En İyi Kadın Oyuncu' seçilen, Altın Portakal Film Festivali'nde ise 'En İyi Genç Yetenek Ödülü' alan Saadet Işıl Atasoy, Eve'in bu ayki konuğu oldu. Son olarak Bulgar yapımı bir filmde oynayan 25 yaşındaki oyuncu, sinema, hayat ve aşk üzerine çarpıcı açıklamalar yaptı.

'-Dil öğrenmek için gittiğim Fransa'da yalnız kaldım. Biraz kendimi geliştirip, biraz kafa dinledim. Bu sayede de bol bol yemek yapmayı öğrendim. Ara sıra yalnız kalmayı seçmek çok güzel bir şey.

-Türkiye'nin küçük bir yerinde küçük bir ekiple film çekiyorsunuz. Sonra bir zaman geliyor ve o filmin afişlerini Paris duvarlarında görüyorsunuz. Bu gerçekten çok değişik bir his.

-Benim için senaryonun hayatla ilgili bir derdi olmalı. Çünkü benim hayatla ilgili bir derdim var. Hayata karşı kötümser değilim ama içinde yaşadığımız sistemden rahatsızım.

-Aşık olunca her şeyi ve herkesi ihmal ediyorum. Arkadaşlarım bundan çok şikayetçi.

-Paris'te annemle havaalanındayken bir kadın elindeki sinema dergisini gösterip, "Bu siz misiniz?" dedi. Bunlar çok heyecan verici.

-Her şeye çabuk adapte olabiliyorum. Değişim bana gelirse açıyorum kapılarımı. Mesela saçlarımı kısa kestirmeyi istiyorum.

-Son günlerde Ergenekon olaylarını takip edip anlamaya çalışıyorum. Sonunda hiçbir yerinden tutamayıp kendi içimde bir çatışmaya giriyorum.

-İlişkide birbirinize alan vermelisiniz. Bu formülü uyguladığım ve uygulamadığım zamanlar oluyor. Ama sonuçta vıcık vıcık olmamaya çalışıyorum.

-Ölümü düşünmek korkutuyor beni. O kadar çok düşünüyordum ki depresif olmaya başlamıştım.'
YASAL UYARI: İçeriğin kopyalanması yasaktır. İçerik, sadece gecce’ye link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

Bunlarda ilginizi çekebilir: