'ASIL ŞİMDİ SALDIRIYA UĞRUYORUM!'

5 ay önce Büyükada’da tecavüze uğrayan oyuncu A.A., Uğur Dündar’ın sunduğu Star Ana Haber’e telefonla bağlanarak basından anlayış istedi. A.A., 'Asıl mağduriyet şimdi başladı' dedi.

Magazin

'ASIL ŞİMDİ SALDIRIYA UĞRUYORUM!' Büyükada’da bisikletiyle tura çıkan TV dizilerinin tanınan oyuncusu A.A.’ya bir faytoncunun tecavüz ettiği ortaya çıktı. A.A.’nın cep telefonunu da gasp eden tecavüzcü yakalanıp tutuklandı.

Basının gündemine bomba gibi düşen bu haber üzerine oyuncu A.A., Uğur Dündar’ın haber bültenine konuk olarak canlı yayında hislerini izleyenlerle paylaştı. Özellikle basından anlayış isteyen A.A., 'Asıl mağduriyet şimdi başlıyor' diyerek ne kadar zor bir durumda bulunduğunu ifade etti.

DÜNDAR ÖZÜR DİLEDi

Star Haber’in haberi veriş şekline kızdığı için canlı yayını arayarak bir şeyler söylemek istediğini anlatan A.A., ’tecavüz’ kelimesinin ısrarla kullanılmasından duyduğu rahatsızlığı dile getirdi. Uğur Dündar, canlı yayında mağdure oyuncudan özür diledi.

İşte A.A.’nın canlı yayından haykırışı:

YAYINLAYANLARLA İLGİLİ CEZAİ İŞLEM BAŞLATACAĞIM

'Başıma gelen şey korkunçtu. Hatta detaylarıyla yarın gazetelere çıkması olası, çünkü ben yayın yasağını daha yeni koydurdum. Yayın yasağı yarından itibaren geçerli olacak ve yayınlayanlarla ilgili çok ciddi cezai işlem başlattıracağım. Çünkü açık ifadem en küçük ayrıntısına kadar kullanılmış. Eğer böyle bir şey yaparlarsa, bu, toplumdaki bazı ruh hastası insanları tatmin etmekten başka bir işe yaramayacak. Haber vermeyecek, yani artık sadece beni rencide edecek.

KOLUMA EŞEK GİBİ DAMGA BASILDI

Maduriyet şu noktada başlıyor, ben Ada adliyesinden Kartal Adli Tıp’a götürülürken koluma damga basıldı, inanabiliyor musunuz? Eşek gibi damga bastılar koluma ve beni Adli Tıp’a gönderdiler. Çünkü efendim kim olduğumun anlaşılması gerekiyormuş. Bu 60 sene önce konulmuş olan, okuması yazması olmayan insanlar için konulmuş. Benim gibi üniversite mezunu, yetişkin, bu tür bir olayı yaşamış bir insana yaşatıldı.

HAPİSLERDE ÇÜRÜMESİNİ İSTEMİYORUM

Ben bu olayı mahkemede anlattım. Hakim bana gayet güvendi ve inandı. Hatta o arkadaşa da ’Bu hanımefendi neden yalan söylesin?’ dedi. Çünkü genç arkadaş inkar etti. Ben onunda hapislerde yıllarca çürümesini ya da ölmesini falan istemiyorum. Ne hali varsa görsün. Zaten kendini o kendisi cezalandırdı ve bence hasta. Bu tür insanların çok ciddi tedaviye ihtiyacı var.

BASIN ÜSTÜME ÇOK GELİYOR

Tamam böyle bir şey yaşadım. Maduriyet şu noktada başlıyor; basın nasıl üstüme geliyor inanamazsınız. Ben insanların aklında ’Aaaa o tecavüze uğrayan kız mı’, ya da ’Ayyy başına bu şey gelen kız mı vah vah’ diye anılmak istemiyorum. Telefonlarım böyle çalsın istemiyorum.

BEN ŞU ANDA SALDIRIYA UĞRUYORUM

Yarın sırf daha da tatmin olmak için insanlar bunu kullanacaklar. Bunun üzerine başka şeyler, başka şeyler yazacaklar. Ben daha da madur, daha da madur, en mağdur duruma düşeceğim. Çünkü işin bu kısmı mağduriyet kısmı. İşin saldırı kısmı şimdi başladı. Ben şu anda saldırıya uğruyorum. 5 ay sonra, olayı atlatırken... Şimdi bilmeyenler de biliyor, bin kişi, on bin kişi, milyonlarca kişi biliyor. Ben bunun karşısında nasıl duracağım.'

BENİ KORUYACAK MISINIZ

Canlı yayında A.A., Uğur Dündar’a 'Beni koruyacak mısınız?' derken, ünlü haberci de 'Tabii' diyerek ellerinden geleni yapacaklarını ifade etti. A.A., yarın gazetelerde yaşadığı cinsel saldırının ayrıntılarını görmek istemediğini tekrar tekrar ifade etti. Uğur Dündar, gazetecilere çağrıda bulunarak haberlerinde dikkatli olmalarını rica etti.

HABER DEĞERİ VAR, İNSAN DEĞERİ YOK MU?

Vatan Gazetesi’nden Gülşen Yüksel’in ortaya çıkardığı bu olayda, Yüksel’in kendisini aradığını ifade eden A.A., 'Bunun haber değeri var. Yapabileceğim bir şey yok' dendiğini belirterek, şu çarpıcı ifadeleri kullandı:

'Bu ne kadar kan dondurucu bir şey düşünebiliyor musunuz? Haber değerim var, insan olarak değerim hiç yok. Haber değerim var. Çok teşekkür ederim gerçekten. Oyuncu olarak bir değerim yok. Yaptığım herhangi bir iş falan, bunlar nasıl olacak bilmiyorum. Ben şu anda haber değeri olan bir insanım. Medyanın biraz kontrol altına alınması gerekiyor. Bu haber değeri mevzuu birazcık kafalarda soru işareti yaratmalı. İnsanlar, medya, basın çalışanları bunun üzerine biraz düşünmeliler. Çünkü haber değeri ile insan değeri arasında seçim yapmak gerekiyor. '
Televizyon Gazetesi
YASAL UYARI: İçeriğin kopyalanması yasaktır. İçerik, sadece gecce’ye link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

Bunlarda ilginizi çekebilir: